Co warto wiedzieć na temat zapotrzebowania mężczyzn na witaminy?

0

Każdy organizm potrzebuje czegoś innego. To dotyczy również wyraźnych różnic w zapotrzebowaniu na witaminy i minerały dla mężczyzn i kobiet. Jak dokładnie wygląda sytuacja, gdy chodzi o panów?

Różne cykle biologiczne dwóch płci

Na wstępie trzeba od razu powiedzieć co tak naprawdę może odpowiadać za inne zapotrzebowanie w tego typu substancje dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Duży wpływ mają tutaj hormony. Niektórych może to dziwić, natomiast tak rzeczywiście jest. Jedna i druga płeć ma inny cykl biologiczny. Co to oznacza? Na przykład to, że organizm kobiet musi znosić tak ekstremalne dla ciała sytuacje, jak choćby ciąża, menopauza, ale też miesiączka, która nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę hormonalną.

Gdy popatrzymy na płeć przeciwną, to zauważymy, że panowie nie muszą się z takimi przeżyciami mierzyć. Praktycznie przez cały okres życia potrzeby, gdy chodzi o witaminy, nie zmieniają się jakoś radykalnie. Jaki zestaw witamin dla mężczyzn może okazać się odpowiedni?

Jakich witamin zazwyczaj brakuje panom?

W tym miejscu trzeba wyraźnie powiedzieć, że to dzięki odpowiedniej diecie można zaopatrzyć organizm we właściwą ilość potrzebnych substancji odżywczych. Dlatego też ważne jest, aby była ona zbilansowana, a nie monotonna (Zobacz więcej). Gdy chodzi o witaminy dla mężczyzn, to nie można zapomnieć o witaminie A, która jest obecna w rybach, jajkach, nabiale, marchwi, pomidorach, pomarańczach, sałacie i wielu innych owocach i warzywach. Dobrze wpływa ona na cerę, zapobiega łysieniu.

Równie świetnie na twarz wpływa C oraz E, nazywana witaminą młodości. To właśnie tych wspomnianych trzech witamin brakuje mężczyznom najczęściej. Tej ostatniej znajduje się sporo w naturalnych olejach, które można dodawać do sałatek, w roślinach strączkowych, kaszach, czy pieczywie razowym. Z kolei C znajduje się sporo w owocach dzikiej róży, cytrusach, kiwi, białej kapuście, szpinaku, czy kalafiorze. To tylko niektóre z przykładów, jakie tylko pokazują, że warto jeść pokarm zróżnicowany, a szczególnie korzystać z dobrodziejstw warzyw i owoców.

Często bywa tak, że w młodości panowie nie skarżą się za bardzo na swój stan zdrowia. Młody i silny organizm działa na pełnych obrotach. Dopiero w późniejszym wieku zdarza się, że konieczna jest dodatkowa suplementacja. Na pewno, zamiast samemu zgadywać, co będzie dla nas odpowiednie, warto udać się do lekarza, który przepisze kompleks witamin dla mężczyzn. Tylko w taki sposób można być pewnym, że przyjmuje się właściwe substancje.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here