Sukces uczniów z Wielkich Oczu w ogólnopolskim projekcie

0

Uczniowie z Wielkich Oczu zajęli trzecie miejsce w VII Edycji Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornahauser-Duda.

Fot. ZSP w Wielkich Oczach.

Cały projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” jest podzielony na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów ma temat przewodni i opiera się na podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja działań podjętych w szkole oraz Forum Zdrowia dla Rodziców. Zespół konkursowy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach „Aktywni dla zdrowia” zajął III miejsce w etapie ZIMA. Siódma edycja projektu byłą bardzo popularna – wzięło w niej udział czterokrotnie więcej uczniów i nauczycieli niż w poprzedniej, a spośród 3300 szkół nagrodzono jedynie 25 placówek. Jedną z nich jest właśnie Publiczna Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie dzieciom i rodzicom związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej. Zamysłem twórców projektu było także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 22 września w Muzeum POLIN w Warszawie. Nagrody w imieniu całego zespołu odebrały panie: Katarzyna Lechocińska-Żywiak – koordynatorka projektu w szkole i Regina Mindziak – wicedyrektor szkoły w Wielkich Oczach.

„Projekt realizowany był w klasach II a, II b, i III. Nad jego prawidłową realizacją czuwały panie wychowawczynie: Regina Mindziak, Ewelina Pióro i Katarzyna Lechocińska – Żywiak.”

elubaczow.com, PSP w Wielkich Oczach


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here