Dzieci ze szkoły w Futorach listy piszą i zachęcają do tego rówieśników

0

Rusza projekt „TWORZYMY, PISZEMY, WYSYŁAMY z rówieśnikami w Polsce kontakt mamy!” polegający na wymianie przez cały rok korespondencji między szkołami z innego województwa. Organizatorzy – Szkoła Podstawowa w Futorach do współpracy zaprasza wszystkie klasy I-III szkoły podstawowej.

W dobie nowoczesnej komunikacji tradycyjne listy pisane na zdobionej papeterii przeszły do historii, a co najwyżej są okazją do miłych wspomnień. Szkoda, bo pisanie listów uczy logiki, jasności wyrażania myśli, poprawność stylistycznej, składniowej i ortograficznej. Placówki oświatowe realizując ramy programowe stosują różnorodne formy dydaktyczne, których celem jest motywacja uczniów do przyswajania wiedzy z zaangażowaniem i radością. Jedną z umiejętności, które dzieci powinny nabyć w szkole podstawowej jest list, jako forma wypowiedzi pisemnej.

W ramach projektu „TWORZYMY, PISZEMY, WYSYŁAMY z rówieśnikami w Polsce kontakt mamy!” prowadzona ma być wymiana korespondencji między uczniami szkół podstawowych z innego województwa. Klasy będą pisać jeden wspólny list, a dodatkowo każdy uczeń będzie pisać swój list do kolegi/koleżanki. Korespondencja będzie wymieniana z grupą, która zostanie przydzielona przez głównego koordynatora projektu – Dominikę Kulczycką, ponieważ klasy biorące udział w projekcie powinny liczyć taką samą ilość uczniów. Każda klasa za udział w projekcie otrzyma certyfikat.

Grupy, które chciałyby wziąć udział w projekcie powinny wypełnić kartkę zgłoszenia oraz przesłać ją do Szkoły Podstawowej w Futorach (Futory 47 a, 37-630 Oleszyce) oraz w formie elektronicznej zdjęcie zgłoszenia, które należy przesyłać na adres e-mail: d.kulczycka@o2.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here