Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

0

Tegoroczne Regionalne Święto Lasu obchodzono na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. Jego główną częścią było nadanie imienia profesora Janusza Sabora Szkółce Leśnej w Kolonii. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, Głównej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, ale też rodzina i znajomi profesora – informuje TVP Rzeszów.

Tradycja obchodów Święta Lasu sięga 20-lecia międzywojennego. Wprowadził je do kalendarza prezydent Ignacy Mościcki. Gościem podkarpackiego Święta Lasu był miedzy innymi Andrzej Borowski – zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, który przypomniał, że ostatnie miesiące były dla leśników czasem wytężonej pracy, zwłaszcza na północy i zachodzie Polski, gdzie huragan zniszczył 40 tys. hektarów lasów – czytamy na stronie TVP Rzeszów.

W odbudowie zniszczonego drzewostanu ogromną rolę odegrają szkółki leśne. Takie jak ta w Kolonii w nadleśnictwie Oleszyce, gdzie w sobotę (24.09) oficjalnie oddano do użytku budynek kancelarii leśnictwa wraz z nowoczesną salą edukacyjną. Szkółka Leśna otrzymała imię profesora Janusza Sabora, który przez lata współpracował ze nadleśnictwem Oleszyce, wprowadzając tzw. produkcję kontenerową sadzonek.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla Media Lubaczowskie.

Zobacz także materiał TVP Rzeszów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here