W sobotę w Rzeszowie XIII Podkarpackie Święto Miodu

0

W sobotę (23.09) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się XIII Podkarpackie Święto Miodu. Początek wydarzenia o godz. 10:00.

Fot. Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP.

W trakcie święta zaplanowano rozstrzygnięcie trzech konkursów: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2017”, „Producenci miodów pitnych i nalewek” i „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”. Odwiedzający będą mogli ponadto degustować miody i oddać głos na najlepszy miód w ich ocenie. Zaplanowano również wykład prof. Pawła Chorbińskiego pt. „Warroza, nosema ceranae – choroby pszczół i sposoby walki z nimi”.

W dniu swojego święta pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód oraz produkty pszczele zaś odwiedzający mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów. Początek Święta o godz. 10 w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy

Organizatorami XIII Podkarpackiego Święta Miodu są: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here