Przy lubaczowskim szpitalu powstaje lądowisko dla helikopterów

0

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie buduje lądowisko przyziemne dla helikopterów. Jest to jedna z największych inwestycji związanych z lubaczowskim szpitalem, jego przyszłością, a także właściwą obsługą pacjentów – informuje gazeta Ziemia Lubaczowska.

Fot. Gazeta Ziemia Lubaczowska.

Przechodząc obok budynku szpitala od razu wrzuca się w oczy budowa nowego lądowiska. Prace wykonywane są w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Lądowisko będzie oświetlone i dostępne przez całą dobę. Powstanie też specjalny korytarz, którym chorzy będą dowożeni do helikoptera ze szpitala.

Zadanie pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego w Powiecie Lubaczowskim poprzez zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowę lądowiska dla helikopterów w Lubaczowie” ma na celu wykonanie robót budowlanych oraz instalacji elektrycznych, które zrealizuje firma HELI FACTOR Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna stanęła do przetargu. Jej oferta spełniła wszystkie wymagania i otrzymała największą liczbę punktów. Budowa lądowiska będzie kosztować 906 510 zł.

elubaczow.com, Gazeta Ziemia Lubaczowska


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here