Przy lubaczowskim szpitalu powstaje lądowisko dla helikopterów

0

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie buduje lądowisko przyziemne dla helikopterów. Jest to jedna z największych inwestycji związanych z lubaczowskim szpitalem, jego przyszłością, a także właściwą obsługą pacjentów – informuje gazeta Ziemia Lubaczowska.

Fot. Gazeta Ziemia Lubaczowska.

Przechodząc obok budynku szpitala od razu wrzuca się w oczy budowa nowego lądowiska. Prace wykonywane są w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Lądowisko będzie oświetlone i dostępne przez całą dobę. Powstanie też specjalny korytarz, którym chorzy będą dowożeni do helikoptera ze szpitala.

Zadanie pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego w Powiecie Lubaczowskim poprzez zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowę lądowiska dla helikopterów w Lubaczowie” ma na celu wykonanie robót budowlanych oraz instalacji elektrycznych, które zrealizuje firma HELI FACTOR Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna stanęła do przetargu. Jej oferta spełniła wszystkie wymagania i otrzymała największą liczbę punktów. Budowa lądowiska będzie kosztować 906 510 zł.

elubaczow.com, Gazeta Ziemia Lubaczowska

Ten baner wyświetlono 255 838 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here