Lubaczów: Świętowali jubileusz 50-lecia małżeństwa

0

W lubaczowskim magistracie 13 par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W mieście Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętuje 16 par, ale przyczyn osobistych 3 z nich nie wzięły udziału w wczorajszych (20.09) oficjalnych uroczystościach.

Fot. Marek Kuziemski, lubaczow.pl.

Świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej w Sanktuarium, podczas której pary odnowiły przysięgę małżeńską. Po niej Jubilaci z rodziną i przyjaciółmi udali się do Urzędu Miejskiego, gdzie w sali obrad czekał na nich mały poczęstunek i symboliczna lampka szampana. Były zdjęcia, rozmowy wspomnienia i posypały się życzenia od bliskich. Gratulacje złożyli Burmistrz Krzysztof Szpyt, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Gorzelnik oraz Dziekan Andrzej Stopyra. Uroczystość występami muzycznymi umilała młodzież pod batutą dyrektora Miejskiego Domu Kultury Andrzeja Kindrata.

Podczas uroczystości Jubilatom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP. Odznaczenia odebrali:

1. Helena i Stanisław Antonik
2. Maria i Mieczysław Argasińscy
3. Halina i Bolesław Batyccy
4. Aleksandra i Roman Ferenc
5. Maria i Leszek Franus
6. Stanisława i Henryk Kolano
7. Aniela i Władysław Kopciuch
8. Zofia i Marek Kot
9. Stanisława i Józef Lechoszest
10. Maria i Eugeniusz Motyl
11. Antonina i Kazimierz Rempoła
12. Stefania i Bolesław Uliasz
13. Elżbieta i Marian Wawrzoszek

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele. To wielki dar od losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem pół wieku, dlatego nasz zespół redakcyjny przyłącza się do gratulacji, życząc Jubilatom wszystkiego co najlepsze.

Więcej zdjęć w galerii Urzędu Miejskiego.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here