KPP Lubaczów prowadzi działania „Bezpieczna droga do szkoły”

1

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego lubaczowscy policjanci wszczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przeprowadzają prelekcje w szkołach, podczas których przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpiecznego bezpieczeństwa.

fot. KPP Lubaczów

Od początku września w całym powiecie lubaczowskim policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi odwiedzają szkoły. Podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu, przypominają im podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policjanci na spotkaniach z dziećmi przypominają najmłodszym, jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie jest jedynym tematem, który w czasie spotkań z dziećmi poruszają policjanci. Omawiane są również zagadnienia dotyczące zasad zachowania się w nagłych sytuacjach, takich jak wypadek czy atak psa. Funkcjonariusze przestrzegają najmłodszych przed nadmierną ufnością w stosunku do obcych.

 

Działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowane przez  policjantów z Lubaczowa wpisują się w kampanię „Kręci Mnie Bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here