W Lubaczowie działa Centrum Aktywności Obywatelskiej

0

Chcąc poprawić aktywność społeczną osób starszych Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II. Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie realizuje projekt pn.: „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Lubaczowie”. Działania prowadzone są od czerwca.

Fot. www.seniorzy.lubaczow.pl

W projekcie uczestniczy 60 osób w wieku 60+. Są to mieszkańcy Lubaczowa, Załuża, Młodowa i Opaki. Mają oni możliwość uczęszczać w zajęciach komputerowych, z fundraisingu oraz z wolontariatu. Po zakończeniu  szkoleń 30 najaktywniejszych  seniorów zostanie skierowanych na 3 miesięczną pracę wolontariusza do jednego z lubaczowskich NGO lub PES.

W ramach projektu organizowane będą także liczne spotkania z osobami wykonującymi ciekawe zawody. W wykładach wziąć będą mogli nie tylko uczestnicy projektu, ale wszystkie osoby starsze. Z seniorami porozmawiają m.in. pielęgniarki Caritas, rehabilitantki, dietetyk, lekarz czy kosmetyczka.

Dodatkowo na potrzeby projektu uruchomiono Centrum Aktywności Obywatelskiej, które mieści się przy Domu Dziennej Opieki w Lubaczowie. Jest to miejsce, gdzie wszyscy zainteresowani mogą poszerzyć wiedzę na temat komputera, zastosowania Internetu, uzyskać informację na temat dostępnych szkoleń, imprez kulturalnych czy skorzystać ze wsparcia doświadczonego fundraisera. Do CAO można po prostu przyjść, spotkać się z innymi osobami oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Prowadzone działania mają na celu wsparcie aktywności społecznej i obywatelskiej osób starszych oraz promowanie edukacji, która nie powinna się kończyć w szkole, ale trwać całe życie. Nie bez znaczenia jest fakt, że projekt ma charakter międzypokoleniowy. Młodzi wolontariusze pomagają w prowadzeniu warsztatów, a także służą wsparciem swoim starszym przyjaciołom.

Projekt „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Lubaczowie” jest dofinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fot. www.seniorzy.lubaczow.pl

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here