Pamiętają o bohaterach września 1939 roku

0

Chcąc przypomnieć, że pamięć o bohaterskich polskich żołnierzach jest wciąż żywa, w Oleszycach i Starym Dzikowie władze samorządowe złożą wiązanki kwiatów na mogiłach Żołnierzy września 1939 i przy pomniku gen. Józefa Kustronia na „Horaju”.

Fot. starydzikow.pl, arch.

W czwartek (14.09) na cmentarzu z grobami bohaterskich żołnierzy gen. Józefa Kustronia w Starym Dzikowie odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna dla uczczenia Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy września 1939 roku. Delegacje zbiorą się na placu przy szkole w Starym Dzikowie. O godz. 10:30 przemaszerują do kościoła, gdzie o godz. 11:00 odprawiona zostanie msza święta. Po niej uczestnicy udadzą się na cmentarz. Tam odbędzie się apel poległych, złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapalone znicze na mogiłach Żołnierzy września 1939.

Z kolei w poniedziałek (18.09) w Oleszycach odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji 78. rocznicy „Bitwy pod  Oleszycami”. O godz. 10:30  nastąpi wyjazd autobusem pod pomnik na „Horaju”, gdzie wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i odprawiona zostanie msza święta.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here