Nielegalne automaty do gier hazardowych w Lubaczowie

1

Policjanci z Lubaczowa, wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, zabezpieczyli dwa automaty do gier hazardowych. Urządzenia znajdowały się w jednym z miejscowych barów.

Fot. KAS.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubaczowskiej komendy, uzyskali informację o nielegalnych automatach do gry w jednym z barów w Lubaczowie. W poniedziałek (11.09) pojawili sie tam wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Posiadane informacje potwierdziły się na miejscu. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa nielegalne automaty do gier hazardowych, znajdujące się w tym lokalu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

W postępowaniu administracyjnym kara pieniężna nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego to 100 tys. zł od każdego automatu. Co istotne, karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 633 033 razy.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here