Zespół Szkół w Lubaczowie z certyfikatem „Szkoła z życiem”

0

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia otrzymał certyfikat „Szkoła z życiem”. To wyraz podziękowania dla placówki za zaangażowanie w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS.

Fot. elubaczow.com, arch.

Certyfikat placówce przyznała Fundacja DKMS, której celem statutowym jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny, a także promowania nauki i badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego. W ciągu 25 lat szansę na życie chorym na nowotwory krwi podarowało ponad 58 tysięcy osób z baz DKMS. Dzisiaj każdego dnia komórki macierzyste na całym świecie oddaje co najmniej 18 dawców DKMS.

– Dzięki naszej akcji zarejestrowało się już w sumie około 200 osób, w tym uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy Lubaczowa. Według szkolnego koordynatora akcji – pani Magdaleny Dworak jest to fantastyczny wynik. Mamy nadzieję, iż to dopiero początek, przecież lekarstwo nosimy w sobie – czytamy na stronie szkoły.

elubaczow.com, ZS w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here