Projekt „SHE for IT” zawitał do lubaczowskiej „Jedynki”

0

Dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie uczą się m.in. programowania i budowania robotów w ramach kampanii SHE for IT – informuje Katolickie Radio Zamość.

Fot. Alicja Magura, Katolickie Radio Zamość.

Kampania „SHE for IT” to społeczna inicjatywa, w ramach której 50 utalentowanych studentek informatyki przekazuje swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Wolontariuszki dotarły również do Lubaczowa. W Szkole Podstawowej Nr 1 pojawiła się m.in. jej absolwentka – Joanna Roczniak, studentka informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kilkudniowe zajęcia w ramach kampanii dla uczniów „Jedynki” rozpoczęły się w środę i bardzo przypadły im do gustu. Najmłodsi mieli okazję m.in. uczyć się programowania i konstruować roboty.

– Warsztaty doskonale wpisały się w nowy przedmiot „robotyka”, który jako pionierski projekt na terenie powiatu, wprowadziliśmy do nauki w klasach czwartych – podkreśla Piotr Salik, dyrektor placówki.

Kampanię SHE for IT organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z fundacją Projektor i Koalicją na Rzecz Innowacji.

elubaczow.com, radiozamosc.pl

reklama
Ten baner wyświetlono 2 629 534 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here