Historia Związku Strzeleckiego w Lubaczowie zawarta w książce

0

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa pozycja – książka autorstwa Adama Szajowskiego „Związek Strzelecki w Lubaczowie”. Promocja publikacji odbędzie się w piątek (08.09) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Książka „Związek Strzelecki w Lubaczowie” zawiera dzieje Lubaczowskiego Strzelca od połowy lat 20. XX wieku do najazdu okupantów i „wyzwolicieli”. Stanowi nie lada gratkę dla miłośników lokalnej historii. Książka ukazała się w nakładzie 160 egzemplarzy.

Podczas spotkania Sylweriusz Kozłowski opowie o współpracy przy tworzeniu książki. Obok prezentacji publikacji odbędzie się prelekcja pt. „Zarys dziejów Strzelca” Tomasza Roga. Wykładom towarzyszyć będzie wystawa fotografii „10 lat odrodzonego Strzelca na Ziemi Lubaczowskiej”.

Na spotkanie zapraszają Grupa Przywracamy Pamięć działająca przy Stowarzyszeniu Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie. Książka oraz wystawa powstały  w ramach realizacji projektu „Ich Przeszłość – Nasza teraźniejszość – Wasza przyszłość” z programu Podkarpackich Inicjatyw Obywatelskich 2017 z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here