W niedzielę dożynki w Oleszycach i Dąbrowie

0

Za zebrane plony dziękowali już rolnicy z Horyńca-Zdroju. W najbliższą niedzielę (03.09) zrobią to także rolnicy z Dąbrowy i Oleszyc, bo w tych miejscowościach odbędzie się Święto Plonów.

Święto Plonów

Parafialno-Gminne Święto Plonów w Oleszycach odbędzie się na stadionie sportowym. Delegacje z wieńcami zbiorą się o godz. 13:30 na dziedzińcu Ratusza. Potem udadzą się do kościoła pw. NNMP na mszę świętą. Po modlitwie wszyscy przejdą na stadion sportowy, gdzie odbędą się okolicznościowe wystąpienia, prezentacje wieńców dożynkowych i część artystyczna. Na scenie wystąpią „Cztery Pory Roku”, „Arabeska”, „ADHD”, ON-OFF”, „Tomaszowska Kapela Podwórkowa”. Gwiazdą wieczoru będzie Janek Zieliński. Nie zabraknie pokazu tanecznego ognia, który zaprezentuje grupa „Draconica”. Zabawę zakończą wspólne tańce z grupą „Majewski Band”.

W Dąbrowie Święto Plonów także zapoczątkuje zbiórka delegacji wieńcowych. Uczestnicy spod budynku Centrum Integracji Społecznej udadzą się na mszę świętą dziękczynną. Modlitwa odprawiona zostanie o godz. 14:00. Po niej korowód przejdzie na plac dożynkowy (boisko sportowe). Tam już na uczestników czekać będą Koła Gospodyń Wiejskich i lokalni twórcy ludowi. Rozstrzygniętych zostanie sporo konkursów dla dorosłych i dzieci, a wśród nich, ten najważniejszy – na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Do wspólnej zabawy zapraszać będą dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” Gminy Lubaczów, Zespół Śpiewaczy Niespodzianka z Krowicy Samej, Kapela Podwórkowa „Pawlaki” z Cieszanowa, Zespół AKCES. Podczas uroczystości dowiemy się do kogo należy „Najładniejsza posesja Gminy Lubaczów”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here