MIĘDZYPAŃSTWOWY MECZ BOKSERSKI KOBIET POLSKA - UKRAINA - JUŻ 29 WRZEŚNIA W LUBACZOWIE!

Dożynki powiatowe w Horyńcu-Zdroju [ZDJĘCIA]

 · 28 sierpnia 2017 o 15:37 · 9 komentarzy · czas czytania: 2 minutes

Galeria zdjęć z niedzielnych (27.08) Dożynek Powiatowych, które odbyły się w Horyńcu-Zdroju. W miejscowym Parku Zdrojowym zgromadziły się delegacje poszczególnych gmin z wieńcami.

Horyniec-Zdrój był w tym roku gospodarzem Powiatowo-Gminnych uroczystości dożynkowych. Święto plonów zainaugurowane zostało mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony w Kościele Zdrojowym, której przewodniczyli o. Waldemar Czerwonka proboszcz Parafii z Horyńca-Zdroju oraz ks. Tomasz Kielar proboszcz Parafii w Werchracie. W wygłoszonej homilii o. Waldemar przywołał dziękczynną tradycję dożynek, podkreślając przy tym istotę ciężkiej pracy rolników. Uroczystości poprzedziło przywitanie ponad 40 delegacji z wieńcami i chlebem, które odbyło się na horynieckim deptaku. Po mszy św. korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował ulicami Horyńca-Zdroju do Parku Zdrojowego.

Część oficjalna dożynek odbyła się w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. W uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski, Starosta Lubaczowski Józef Michalik, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz Teresa Pamuła Dyrektor Podkarpackiego Oddziału ARiMR w Rzeszowie. tarostami dożynkowymi powiatowymi byli Pani Ewa Żuchowicz z Polanki Horynieckiej i Pan Wojciech Krzeptoń z Oleszyc. Obowiązki starostów dożynkowych gminnych pełnili Pani Małgorzata Całka z Radruża i Pan Robert Szawara z Werchraty.

Podczas dożynek jak co roku zostały wybrane najpiękniejsze wieńce tradycyjne i współczesne. Komisja konkursowa oceniła 40 wieńców z terenu całego powiatu biorąc pod uwagę związek z tradycją, metodę wykonania i użyte materiały. Najpiękniejszym wieńcem tradycyjnym okazał się wieniec z Sołectwa Kobylnica Ruska, drugie miejsce przypadło Sołectwu Czaplaki a na trzecim znalazł się wieniec sołectwa Antoniki. W kategorii wieniec współczesny zwyciężyło sołectwo Futory, na drugim miejscu było Sołectwo Łukawiec a trzecie zajęło Sołectwo Piastowo.

W konkursie na najsmaczniejszą potrawę zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszyc z potrawą „Pampuchy drożdżowe gotowane na parze z sosem malinowym”. Drugie miejsce przypadło KGW ze Żmijowisk a trzecie KGW Dziewięcierz Moczary.

Organizatorami dożynek było Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Fot. Tomasz Mielnik.

elubaczow.com, horyniec-zdroj.pl, tmiel


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Gmina Horyniec-Zdrój na Dożynkach Prezydenckich w Spale
W niedzielę dożynki w Oleszycach i Dąbrowie
Stary Dzików: Już po dożynkach gminno-parafialnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (9)
gość 28.08.2017 ~ 21:25:02
IP: 5.172.***.***

zero organizacji i żądnych atrakcji.kiełbasa przed wyborcza poszła w ruch bo wszyscy mówili o budowie dróg,a to na wybory się przyda.ludowe przyśpiewki i na tym tyle.najlepsza atrakcja tych dożynek to zabawa taneczna przy fajnym zespole

H 28.08.2017 ~ 22:49:09
IP: 83.24.***.**

nie rozumiem, czego można oczekiwać więcej od dożynek? To z góry jest nakierowane na przaśność i kiełbasę z grila. Z dożynkami jak z różnymi pierwszymi razami, jak jesteś pierwszy raz na dożynkach to fajnie jest, kolejne razy są już słabe i przewidywalne.

anty.PSL 29.08.2017 ~ 07:38:30
IP: 195.47.***.**

Typowy PSL-owski piknik, dużo szumu a mało konkretów. Oby wreszcie w kolejnych wyborach odsunąć tę bandę nieudaczników rujnujących od dwóch dekad ten powiat. Afiszowanie się po wszystkich portalach internetowych i pismach w powiecie, to nie tędy droga od tego nie przybędzie inwestycji i dróg o których była na dożynkach mowa.

H 29.08.2017 ~ 08:33:10
IP: 31.0.**.***

Co ty za farmazony prawisz, w powiecie masa dróg powstaje, brakuje nam do szczęścia, tylko drogi wojewódzkiej z Jarosławia na Narol i Horyniec – za to odpowiada województwo, czyli PiS, w powiecie co roku gminy i powiat robi masę dróg, ile tylko kasy starcza.

lis 29.08.2017 ~ 08:58:36
IP: 94.42.***.**

Na te drogi daje Marszałek pieniądze a oprócz tego starostwo czy gminy nie robią łaski bo to są pieniądze podatników , a oni oczekują od rządzących nowych dróg , bo jak nie to zmiana nastąpi szybko na górze.

H 29.08.2017 ~ 17:24:54
IP: 217.96.***.***

antyPSL wygłosił tezę, że obecni samorządowcy nic nie robią, zapewne jest z obozu PiSu – odpowiedz no, w powiecie lubaczowskim jest ciąg dróg wojewódzkich: Jarosław – Oleszyce i tu rozgałęzienie na Cieszanów – Narol do lubelszczyzny i z Lubaczowa na Horyniec, Werchratę do Prusia i kawałka nowej drogi wojewódzkiej Prusie Hrebenne, która została jeszcze za PSLu robiona, a otwarta tylko przez pisowców, mamy w powiecie około 100 km dróg wojewódzkich i PiS przez około 5 lat nie zrobił NIC dla tych dróg oprócz okazyjnego ich łatania po zimie. Natomiast drogi powiatowe i gminne są masowo robione. Mówisz, że od gadania nie przybędzie dróg w powiecie… niestety dróg nie przybędzie, te które są, w wielu przypadkach są naprawione, inne w kilkuletnim planie zostaną wyremontowane i wkrótce nie będzie już do naprawy powiatowych dróg. Tymczasem kuracjusze, turyści i przypadkowi przyjezdni jadą wojewódzkimi drogami i klną, co to za g… to jest droga wojewódzka? Wygląda na drogę gminną na zad… Brawo urząd Marszałkowski, ja na was w nadchodzących wyborach głosu NA PEWNO nie oddam.

Cyklista 29.08.2017 ~ 20:44:44
IP: 195.116.**.**

Trwają modernizacje dróg powiatowych Szczutków – Łukawiec, Stary Dzików – Oleszyce, niedawno zmodernizowane zostały drogi Podemszczyzna – Brusno i Gorajec – Nowe Sioło, zakończona albo na ukończeniu jest droga Brusno – Polanka Horyniecka. A na wojewódzkich nie robi się nic.

anty.PSL 29.08.2017 ~ 21:37:51
IP: 155.133.**.***

Tak robi się kilka odcinków drogi Oleszyce-St. Dzików już od roku i końca nie widać, jakby autostradę budowano

H 30.08.2017 ~ 16:47:24
IP: 217.96.***.***

Dzików zrobił drogę na terenie swojej gminy, kończą, czy skończyli kilka kilometrów chodnika przy drodze, niezła jazda!, nigdzie nie widziałem tyle chodnika zrobionego na raz. W Oleszycach to inna bajka, tam chyba tylko w planie był kawałek w samych Oleszycach

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

Piknik Kawaleryjsko-Wojskowy [NASZA FOTORELACJA]

TVP Rzeszów: W Gorajcu powstała niezwykła galeria

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Obchody 78. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami” [FOTORELACJA]

IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2017

III Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej w Krowicy Samej

Obchody 78. rocznicy nalotu na stację kolejową w Werchracie

Poczuj smak wielokulturowości – za nami polsko-ukraińska wymiany młodzieży

„Wesele” na lubaczowskim Rynku