Stary Dzików: Już po dożynkach gminno-parafialnych [ZDJĘCIA]

0

Sierpień to czas żniw, a po ich zakończeniu przychodzi czas na święto dziękczynienia za plony – czyli na tradycyjne dożynki. W niedzielę (20.08) w miejscowości Nowy Dzików odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła dziękczynna msza święta w intencji rolników odprawiona przez ks. Piotra Podbornego – proboszcza parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie i ks. Grzegorza Stankiewicza – proboszcza parafii w Cewkowie. Po niej w tradycyjnym barwnym korowodzie władze gminy wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przy świetlicy w Nowym Dzikowie.

Jak na dożynki przystało dzielono chlebem z tegorocznych zbóż. Przepięknie udekorowany bochenek chleba jako dar składali starostowie dożynek – Agnieszka i Jerzy Ciurko na ręce Wójta Gminy Stary Dzików – Barbary Małeckiej. Wieńce dożynkowe przygotowali: mieszkańcy Nowego Dzikowa, Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich z Cewkowa Woli, Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa.

W tym roku na dożynkach można było dostrzec wielu gości, m.in. : Teresę Pamuła – Dyrektora Podkarpackiego ARiMR, Andrzeja Nepelskiego – Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, asp. sztab. Wiesława Kuterbacha – kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Oleszycach, Henryka Goraja – Radnego Powiatu Lubaczowskiego, Bogdana Ozimka – Przewodniczący Rady Gminy Stary Dzików wraz z radnymi, Stanisława Goraja – członka zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na bogaty i atrakcyjny program artystyczny. Część artystyczną dożynek rozpoczęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ułazowa, a następnie wystąpili: Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Chór „Biała Czeremcha”, Kapela Podwórkowa z Lubaczowa, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”, Grupa „RADSOŁ”, Kapela „OdNowa” oraz wokalistki Marzena Chamiga i Natalia Dyndał.
Dożynki zakończyła zabawa przy zespole „Cantina”.

Galeria zdjęć, fot. Zbigniew Broź.

elubaczow.com, GOK w Starym Dzikowie


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here