Muzeum Kresów zaprasza na spacery do „starego parku”

4

Zachęcamy do odwiedzania parku, który dla spacerowiczów otwarty jest stale. Jednocześnie prosimy o pozostawianie tego miejsca w czystości – czytamy w komunikacie na stronie Muzeum Kresów w Lubaczowie.

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Jak informuje zarządca w Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie nieprzerwanie trwają prace nad jego utrzymaniem oraz nadaniem właściwego kształtu i podkreśleniem jego historycznych walorów. Park jest systematycznie koszony, od kilku miesięcy można też odpocząć w cieniu starych drzew na specjalnie przygotowanych „ławeczkach-pieńkach”. W przyszłości planowane jest także wyznaczenie alejek spacerowych. W miarę pozyskanych środków planuje się podjęcie badań wzgórza zamkowego.

Większość dotychczasowych prac była możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urzędu Miasta Lubaczów.

 

elubaczow.com, Muzeum Kresów w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Szkoda, ze w starostwie i innych instytucjach zatrudniane sa osoby kompetentne, ktore odpowiadaja m.in. za pisanie projektow i wladza nie potrafi na nich wymoc wystarania sie o dofinansowanie na renowacje parku. Wlodarze, wezcie przyklad z prezydenta Rzeszowa, jak potrafi pozyskiwac fundusze i rozwijac miasto. Nasze staneo w rozwoju i przykro na to patrzec.

  2. A czy ktos postaral sie o projekt odrestaurowania parku i przystosowanie go jako miejsce do spedzania wolnego czasu? Nie, bo nikomu sie nie chce. I park przerzucany jest z rak miasta do statostwa. Przeciez pieniadze z unii na to sa, tylko trzeba chciec. Najlepiej bylo otworzyc galeryjke przy parku dla vipow i na tym koniec.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here