CRF: Festiwal przyjazny dzieciakom

0

W tym roku po raz pierwszy na tak dużą skalę miasteczko CITY NGO, funkcjonujące w czasie trwania Cieszanów Rock Festiwal, podjęło wyzwanie zaopiekowania się dziećmi festiwalowiczów i mieszkańców Cieszanowa, organizując dla nich wiele atrakcji w specjalnej Festiwalowej Strefie Dziecięcej.

fot. facebook.com/CityNgo

Każdego dnia od czwartku 17 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w Festiwalowej Strefie Dziecięcej umiejscowionej na terenie kortów tenisowych przy szkole (w godzinach 10.00 – 15.00) oraz w starym spichlerzu obok parku dworskiego (w godzinach 16.00 – 18.00) odbywać się będą zajęcia i warsztaty dedykowane właśnie najmłodszym: o godzinie 10:00 i o godzinie 13:00 – joga dla dzieci.
Organizatorzy zapraszają na zabawy ruchowe dla dzieci, podczas których dzieciaki będą poznawać nazwy pozycji jogi, nazywać je w języku angielskim i świetni się przy tym bawić.

Program Festiwalowej Strefy Dziecięcej:
– o godzinie 10:30 Ja Superbohater – warsztaty dla dzieci
Ja Superbohater to warsztaty dla dzieci zainspirowane pozytywnym widzeniem siebie, które sięgają do ogólnie dostępnych postaci superbohaterów w świecie kreskówek i filmów. Każde dziecko ma swojego ulubieńca, uosabiającego te cechy, które dzieciaki chciałyby mieć.
Podczas tych warsztatów będzie przestrzeń, by określić, co pociąga dzieci i jakie cechy chciałyby przypisać sobie, by czuć sie wspaniale. Będziemy pracować warsztatowo, tworząc swoje zdania mocy, do których dzieci mogą sie odnieść w dowolnej sytuacji w życiu, by poczuć sie pewnie. Kończymy opowieścią Ja – Superbohater.
– o godzinie 11:30 Wariacje artystyczne – warsztaty dla dzieci
Wprowadzenie do świata kreatywności i pokazanie czym ona jest dla dzieci. Słów kilka o twórczości artysty J. Pollock, kreatywne eksperymenty z farba i przestrzenią.
– o godzinie 12:10 Warsztaty poi dla dzieci
Wprowadzenie do kuglarstwa, opis poi i ręczne tworzenie własnych poi treningowych przez dzieci. My zapewniamy materiały – skarpety i piłki. Pod okiem prowadzącej dzieci będą uczyć sie podstawowych ruchów i tricków.
– o godzinie 14:00 w krainie inspiracji – czytanie książek po angielsku dla dzieci.
Cieszanów Rock Festiwal czyta dzieciom po angielsku! To przestrzeń relaksu i odpoczynku przy anglojęzycznych książkach. Czytać będzie anglistka, matka, animatorka, nauczycielka, artystka.

Ponadto:
– leśne kalambury,
– kącik gier planszowych,
– gry i zabawy waszych rodziców (guma, klasy, kolaże itp.),
– w bardzo starym kinie – czyli projekcje filmów na ekranie i głośne ich czytanie ,
– kącik czytania bajek – czyli albo ktoś Wam albo Wy sami poczytacie sobie bajki.

Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Zapraszamy dzieciaki w wieku od 5 do 14 lat.

Partnerami Festiwalowej Strefy Dziecięcej są: KAri`s ART, CITY NGO, Dobre Miejsce, Stowarzyszenie Cieszanów.pl, Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

 

Informacja nadesłana

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here