Groził sąsiadom, zaatakował nożem interweniującego policjanta

0

Sąd Rejonowy w Lubaczowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego mężczyzny, który podczas interwencji rzucił nożem w policjanta. Funkcjonariusze interweniowali wobec niego w związku ze zgłoszeniem, że groził nożem mieszkańcowi gminy Oleszyce. 

Fot. Archiwum

W ubiegłą środę policjanci zostali zawiadomieni o mężczyźnie, który przyszedł na jedną z posesji i grożąc nożem próbował zmusić właściciela, aby zawiózł go we wskazane przez siebie miejsce. Pokrzywdzonemu udało się uciec i zawiadomił policję.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawca oddalił się w kierunku pól. Po krótkich poszukiwaniach zauważyli na polach mężczyznę, a pokrzywdzony potwierdził, że jest to ten człowiek, który wcześniej mu groził. Policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem oraz ostrzegli o użyciu środków przymusu bezpośredniego. Mimo tego agresor nie uspokoił się, a podczas gdy policjanci próbowali zbliżyć się do niego, rzucił trzymany w ręce nóż w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, był trzeźwy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego na wniosek prokuratora, w piątek Sąd Rejonowy w Lubaczowie zastosował wobec  39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here