Lubaczów: Wystawa Urszuli Pakuły

0

To już ostatnie chwile na obejrzenie ekspozycji Urszuli Pakuły. Finisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek (14.08) o godz. 15:30 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Fot. elubaczow.com

Na wystawie prezentowane jest malarstwo olejne. Urszula Pakuła poszukuje inspiracji w realnym świecie. Przedstawia głównie pejzaże i motywy roślinne. Wiernie ukazuje piękno natury i podkreśla jej walory. Prace artystki są efektem fascynacji pięknem przyrody, kolorami i światłem. Jej obrazy utrzymane są w określonych tonacjach barwnych zależnie od nastroju, rzadko są traktowane w sposób abstrakcyjny.

Urszula Pakuła ukończyła Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania w Lublinie na kierunku – techniki malarskie i pozłotnicze. Dyplom plastyka z tej specjalności uzyskała pod kierunkiem art. plast. Małgorzaty Podgórskiej-Makal i z historii sztuki pod kierunkiem dra Arkadiusza Adamczuka. Aktualnie pełni funkcję starszego instruktora do spraw amatorskiego ruchu artystycznego w Samorządowym Ośrodku Kultury w rodzinnym Komarowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here