Vision Optyk Lubaczów: W słoneczne dni chroń swój wzrok

0

W słoneczne dni koniecznie zadbajcie o ochronę swojego wzroku – przypomina Salon optyczny Vision Optyk z Lubaczowa i proponuje kilka rozwiązań.

W słoneczne dni zadbajmy o swój wzrok – przypomina Salon Vision Optyk Lubaczów.

W słoneczne dni powinniśmy mieć pod ręką okulary przeciwsłoneczne, nie tylko dla uzupełnienia naszej stylizacji, ale przede wszystkim dla ochrony naszych oczu przed groźnym promieniowaniem słonecznym. Dzisiaj każda osoba, przebywając na słońcu, powinna mieć założone okulary słoneczne wyposażone w soczewki z filtrem UVA, blokującym dostęp do oka dla szkodliwego promieniowania UV.

Okulary słoneczne sprzedawane np. w marketach, na ulicach z tzw. „krat” tylko posiadają napis „Anty UV”, natomiast w rzeczywistości w zdecydowanej większości tego filtra nie mają lub eliminują promieniowanie UV w bardzo wąskim zakresie. Takie okulary są ponadto znacznie bardziej podatne na zarysowania i nierzadko przekłamują kolory, stwarzając zagrożenie dla kierowców oraz wszystkich uczestników ruchu ulicznego. Zdarza się także, że w okularach przeciwsłonecznych gorszej jakości zamontowane „szkła” nie „trzymają” neutralnej mocy zero, a to skutkuje w konsekwencji nieostrym lub niekomfortowym widzeniem. Tym samym mogą powodować większe uszkodzenie struktur oka niż gdyby użytkownik nie stosował żadnych okularów. Warto pamiętać, że promieniowanie UV odpowiedzialne jest za przyspieszenie rozwoju zaćmy, bywa przyczyną częstych stanów zapalnych spojówek i rogówki oraz jest jedną z najważniejszych przyczyn zwyrodnienia siatkówki i żółtej plamki (AMD).

W okresie letnim nie powinniśmy zapominać także o naszych pociechach. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci pełnią dwie podstawowe funkcje – zapobiegają i chronią. Soczewka oka ma zmienną absorpcję UV, zależną od wieku. U dzieci poniżej 10. roku życia soczewka przepuszcza aż 75% światła UV, przy czym u osób powyżej 25. roku jest to tylko 10%. Dlatego dzieci są narażone na kilkakrotnie większą ekspozycję na UV rocznie niż dorośli. Efekty działania promieniowania mają charakter kumulacyjny w ciągu całego życia, dlatego tak ważna jest ochrona narządu wzroku już od najmłodszych lat.

A co z osobami, które już noszą okulary korekcyjne? Czy są skazane na mrużenie oczu podczas słonecznych dni? Otóż nie. W salonie optycznym Vision Optyk istnieje możliwość wykonania okularów z soczewkami przyciemnionymi o takich samych mocach jak aktualnie noszone. Można sobie również wybrać stopień przyciemnienia oraz kolor przydymienia, choć wskazana jest barwa brązowa, szara lub zielona. Następną alternatywą dla osób noszących okulary są soczewki z powłoką fotochromową, które mają właściwości ciemnienia podczas ekspozycji ich na światło zawierające promieniowanie UV oraz jaśnienia gdy promieniowanie UV przestaje do nich docierać. Na rynku mamy dostępne 3 rodzaje soczewek fotochromowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim szybkością ściemniania się pod wpływem słońca, szybkością rozjaśniania się w pomieszczeniach, stopniem przyciemnienia się i stopniem bezbarwności w pomieszczeniach. Kolejnym rozwiązaniem są okulary z nakładką przeciwsłoneczną, która jest montowana magnesem do okularów korekcyjnych.

Dla kierowców również mamy rozwiązanie – soczewki Drivewear. Jest to bardzo sprytna soczewka, która samoczynnie w zależności od aktualnej pogody, dostosowuje się do intensywności światła. A mianowicie prowadząc samochód w pochmurne, deszczowe, mgliste dni, soczewki te trochę rozjaśniają otoczenie. W słoneczny dzień robią się ciemniejsze, a posiadając filtr polaryzacyjny likwidują odblaski. Natomiast po wyjściu z samochodu na słońce, robią się jeszcze ciemniejsze.

Salon optyczny Vision Optyk Lubaczów zaprasza na atrakcyjne promocje na okulary przeciwsłoneczne – RABAT 20 %, a także liczne promocje na okulary korekcyjne i korekcyjne przeciwsłoneczne .

Salon VisionOptyk LUBACZÓW

ul. Kościuszki 14
pn. – pt.: 9.00 – 17.00
sb. 9.00 – 13.00

Tel. 794 002 282 lub lubaczow@visionoptyk.eu

Salon VisionOptyk znajduje się przy ul. Kościuszki 14 w Lubaczowie.

Artykuł sponsorowany.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here