Lubaczów: Nowa siedziba Banku Spółdzielczego już otwarta

6

W poniedziałkowy (07.08) poranek oficjalnie otwarto nową siedzibę Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Budowa budynku zlokalizowanego przy lubaczowskim Rynku trwała niespełna dwa lata.

Zadowolenia z otwarcia nowej siedziby nie krył Paweł Kapel, Prezes Zarządu BS w Lubaczowie.

Przypomnijmy, że budowa nowej siedziby to największa inwestycja w ponad stuletniej historii Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Podyktowana ona była wieloma czynnikami, wśród nich: zły stan techniczny starego budynku, nieprzystosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych, zbyt mała powierzchnia dostępna dla klientów i zupełny brak powierzchni biurowej. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2015 roku, a w miniony poniedziałek pierwsi klienci mogli skorzystać z usług placówki. Uroczyste otwarcie banku, połączone z obchodami 110. rocznicy jego istnienia, zaplanowane jest na 4 listopada b.r.

Na klientów oprócz nowoczesnej sali obsługi czeka szereg udogodnień i niespodzianek. Jedną z nich jest wystrój placówki, który jest swoistym połączeniem nowoczesności (duża ilość przeszkleń w budynku, system Digital Signage do komunikacji z klientami, wielostrefowa klimatyzacja, biometryczne bankomaty) z tradycją i kulturą. Na sali operacyjnej bowiem zainstalowano podświetlaną reprodukcję archiwalnej mapy von Miega o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych! Mapa przedstawia Lubaczów i okolicę z okresu schyłku XVIII wieku i jest jedną z największych tego typu atrakcji w Polsce. Klatki schodowe ozdobione zostały reprodukcjami archiwalnych pocztówek oraz banknotów między innymi z okresu międzywojennego.

– Przedsięwzięciem bez precedensu jeśli spojrzymy nań z perspektywy banków jest fakt, iż świadomie zdecydowaliśmy się na rezygnacje z użycia zewnętrznych ścian obiektu jako wyłącznego nośnika reklamy. Przekaz reklamowy został zastąpiony fotografiami najważniejszych zabytków w Lubaczowie głównie z okresu międzywojennego – informuje w komunikacie prasowym Jan Leja z Zespołu Wsparcia Sprzedaży BS w Lubaczowie.

Bank dla swoich klientów przygotował szereg promocji, eventów i konkursów, które wystartowały wraz z poniedziałkowym otwarciem placówki, stąd pracowników banku można spotkać m.in. na lubaczowskim Rynku.

Bank Spółdzielczy w Lubaczowie posiada liczne filie w całym powiecie lubaczowskim i dwa oddziały w Rzeszowie i Tomaszowie Lubelskim.

Galeria zdjęć.

 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here