„Skarbówka” kontroluje przedsiębiorców z branży gastronomicznej

0

Organy kontroli skarbowej uważają, że branża gastronomiczna ma jeden z największych stopni ryzyka działalności w szarej strefie i rozpoczęły wzmożone kontrole przedsiębiorców trudniących się takim biznesem na Podkarpaciu.

Fot. Archiwum

Urzędnicy zwracają uwagę na nadużycia w zakresie ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych czy też wydawania paragonów kelnerskich zamiast paragonów fiskalnych. Takie próby uszczuplania budżetu państwa przez obsługę lokali gastronomicznych są widoczne szczególnie w okresie wakacyjnym. W związku z tym Urzędy Skarbowe i Urząd Celno–Skarbowy z woj. podkarpackiego częściej kontrolują przedsiębiorców tej branży. Sprawdzeniu podlega m.in. prawidłowość ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas fiskalnych.

W województwie podkarpackim w I półroczu sprawdzono prawie 180 podmiotów pod kątem ewidencjonowania obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących. Dwanaście działało w branży gastronomicznej. Wystawiono 69 mandatów na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Średni mandat wyniósł 300 zł.

elubaczow.com, kas.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here