Kiełbasa myśliwska z dzika od Szymańskich najlepsza

0

Kiełbasa myśliwska z dzika z masarni Bogusława Szymańskiego okazała się najlepsza w konkursie „IV Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, zorganizowanego w ramach XXII Targów Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – Agrobieszczady 2017.

Fot. podkarpackie.pl

Już po raz 22. w Lesku odbyły się tradycyjne Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – Agrobieszczady 2017. To jedna z największych imprez w województwie mających na celu promowanie lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa, myślistwa, leśnictwa i obszarów wiejskich. W jej ramach odbył się konkurs „IV Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, skierowany do myśliwych oraz podmiotów działających kulinarnej branży myśliwskiej. W konkursie uczestniczyło około 80 wystawców, którzy swoje wyroby prezentowali w trzech kategoriach.

W kategorii „wędliny i wyroby wędliniarskie z dziczyzny” bezkonkurencyjna okazała się kiełbasa myśliwska z dzika, przygotowana przez masarnię Bogusława Szymańskiego z Nowego Sioła (gm. Cieszanów).

To kolejny sukces rodzinnej masarni Szymańskich. Ich wędliny cieszą się dużą popularnością ze względu na swój niepowtarzalny smak, który zawdzięczają tradycyjnym recepturom.

Wędliny na terenie powiatu lubaczowskiego można kupić:

– Nowe Sioło 117, w każdy piątek od godz. 15 do godz. 19, zamówienia tel. 662 449 738.
– Sklep Mięso-Wędliny Danuta Dopko, Lubaczów, ul. św. Anny 3A.

W Lesku oprócz degustacji tradycyjnych potraw można było zobaczyć odmiany zwierząt hodowlanych, pokazy regionalnego rzemiosła. Impreza ubogacona była występami zespołów folklorystycznych.

elubaczow.com, podkarpackie.pl

reklama
Ten baner wyświetlono 410 143 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here