Horyniec-Zdrój: Kradzież drewna z gminnego lasu, wójt zawiadomił policję

0

Lubaczowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży drewna z lasu gminnego w okolicach miejscowości Podemszczyzna (gm. Horyniec-Zdrój). Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Horyńca-Zdroju. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze.

Fot. Archiwum

W poniedziałek (31.07) około godz. 14, wójt gminy Horyniec-Zdrój zawiadomił lubaczowskich policjantów o kradzieży drewna z lasu gminnego w okolicach miejscowości Podemszczyzna. Z jego relacji wynikało, że jeden z pracowników jego urzędu w sobotę zauważył, jak kilku mężczyzn ładuje na wóz drewno w lesie. Poinformowany o tym zdarzeniu wójt, polecił sprawdzenie sprawy. Jak się okazało w lesie zostało wycięte 11 sztuk drzew. Ponieważ wójt nie zlecał żadnych prac związanych z wycinką na tej działce leśnej, postanowił zawiadomić policję.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży może być mieszkaniec Horyńca-Zdroju. Gdy funkcjonariusze przyjechali do domu 28-letniego mężczyzny, przyznał się, że w sobotę wyciął i wywiózł drewno z lasu gminnego w Podemszczyźnie. Jak dodał zrobił to wraz ze swoim teściem, u którego teraz znajduję się skradzione drewno. Policjanci zatrzymali 28-latka i wraz z nim pojechali do jego teścia. 53-leteni mieszkaniec Horyńca-Zdroju, u którego policjanci znaleźli skradzione drewno, również przyznał się do kradzieży i został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że wartość skradzionego drewna przekracza kwotę 5 tys. zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. W sowich wyjaśnieniach szczegółowo opisali okoliczności całego zdarzenia. Przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here