Co zrobić w Lubaczowie? Mieszkańcy mają głos

16

Jaka inwestycja powinna zostać zrealizowana przez lubaczowskie władze miejskie? Siłownia zewnętrzna, miejsce rekreacyjne, parking, plac zabaw, boisko sportowe, a może jeszcze coś innego? W magistracie przyjmują propozycje do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski składać można do 31 sierpnia.

Fot. Archiwum

Tak, jak w ubiegłych latach, wniosek może złożyć mieszkaniec, grupa mieszkańców, organizacje, stowarzyszenia i instytucje. Istotne jest, by propozycje inwestycyjne mieściły się w zadaniach własnych Gminy Miejskiej, położone były na terenie, na którym może ona zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne, miały charakter „ogólnomiejski” (były dostępne dla wszystkich) i nie przekraczały kwoty 40 000 zł. Na realizację wszystkich zadań miasto przeznaczyło 280 000 zł.

Propozycje należy składać na specjalnie przygotowanych formularzach, które można pobrać ze strony lubaczow.pl. Wnioski przyjmowane są w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, do 31 sierpnia. Później nastąpi ich weryfikacja, publiczne ogłoszenie zakwalifikowanych propozycji i głosowanie. Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018 poznamy do 20 października.

Piszcie w komentarzach, jakie inwestycje powinny być zrealizowane w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

16 KOMENTARZE

 1. Szanowni Włodarze naszego pięknego miasta, czy Wy nie widzicie tego, że najbardziej w Lubaczowie brakuje szaletu miejskiego, przez 27 lat żaden z burmistrzów nie poczynił takiej prostej , a zarazem niezbędnej inwestycji. Chcecie być innowacyjni, przyciągać turystów, a gdzie oni mają załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne? Może do piaskownicy? Wstyd i jeszcze raz wstyd. Głosowałem na Pana Krzysztofa bo jest człowiekiem otwartym na różne działania mające na celu poprawę wizerunku Lubaczowa, ale na każdej ,,budowie” w pierwszej kolejności stawia się WC, a potem realizuje inwestycje nigdy odwrotnie. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że ktoś się nad tym pochyli.

 2. Fabryka wafli już jest, u Pani Sierkowskiej. Szalet miejski – temat już był wałkowany – kwestia lokalizacji, wszędzie ktoś oprotestował – jak to w demokracji – dobro jednostki ważniejsze od ogółu. Basen? W Opace? To gmina Lubaczów a nie miasto, poza tym takie coś już na Borowej Górze wójt gminy Lubaczów robił i nie zrobił.

 3. A ja mysle, ze potrzebnych jest wiecej koszy na smieci, bo miasto jest brudne i zaniedbane. Co z tego, ze uczy sie mlodziez i dzieci, aby wyrzucac kazdy papierek do kosza, skoro nie ma ich przy wiekszosci ulicach? Nie dziwie sie, ze wyrzucaja smieci gdzie popadnie, bo przeciez nie beda chowac ich do plecakow czy toreb skoro od tego powinny byc kosze. Kiedys to staly przynajmniej na rogu kazdej z ulic, a teraz na prozno ich tam szukac, najblizsze sa w rynku.

 4. Toalety są konieczne! Najlepiej na miejscu dawnego pubu, wjazd od byłej plebanii kościół Mikołaja lub za kioskiem (sklep z guzikami itp.) obok plebanii Stanisława. Ostatecznie wygospodarować coś na małym targu. To jest najważniejszy problem, w innych miastach (małych) są też na rynku, ale żeby nikogo to nie raziło robią w podziemiach… Tylko komu się chce?

 5. Szanowni mieszkańcy może my nie odczuwamy tak mocno braku toalety miejskiej, ale przyjezdni przeżywają koszmar, zwłaszcza w weekendy gdy urzędy są zamknięte i nie ma gdzie pójść i załatwić potrzebę fizjologiczną. Szalet miejski musi powstać bo to wstyd żeby ludzie w tych czasach byli zmuszeni biegać w krzaki i wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś w niedzielne popołudnie obsikał drzwi wejściowe do Urzędu Miejskiego w Lubaczowie w ramach protestu. Panowie burmistrzowie obudźcie basen jest potrzebny ale w pierwszej kolejności WC bo to jest wstyd żeby 12500 miasteczko powiatowe go nie miało. Szanowni Radni Miejscy zacznijcie działać w tym kierunku, a na pewno wyjdzie to wszystkim na dobre.

 6. Specjalne kosze i worki na psie kupy. Na osiedlach zwłaszcza, bo teraz jest koszmarnie i na rynku. Plus kampania „Sprzątaj po swoim psie” z chwytliwym hasłem, skierowana ZWŁASZCZA do dorosłych.
  Zbieram ostatnio kupę swojego psa a obok mnie reaguje na to zdziwiona pani (także na spacerze z psem): Ooooo, to pani zbiera kupy z trawnika???
  Ręce opadają.

 7. Drzewa, toalety, basen, więcej koszy na śmieci, zamknąć centrum miasta dla ruchu samochodowego. Zakłady pracy a w nich miejsca pracy ale nie dla Family and frends. Oraz wiecej miejsc parkingowych ale nie w centrum miasta tylko na obrzezach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here