Lubaczowscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacji

0

Wakacje, to czas wypoczynku, podróży, często również beztroskiej zabawy najmłodszych. W tym okresie musimy pamiętać jednak także o ich bezpieczeństwie – przypominają lubaczowscy policjanci i spotykają się z dziećmi w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2017”.

Fot. KPP Lubaczów.

Jedno ze spotkań w ramach akcji organizowanej przez policjantów w całym kraju odbyło się w ubiegłą sobotę (22.07) w remizie OSP w Łukawcu (gm. Wielkie Oczy). Z dziećmi spotkał się miejscowy dzielnicowy sierż. Krzysztof Michalik, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie podczas wakacji. Na spotkaniu obecni byli również, sołtys wsi Łukawiec Stanisław Mokrzycki i Ziemowit Zadworny z Nadleśnictwa Lubaczów.

– W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje” dzielnicowy przypominał najmłodszym mieszkańcom Łukawca o zasadach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dotyczących m.in.: ruchu pieszych czy rowerzystów. Mówił także o zachowaniu się wobec osób obcych i bezpiecznym przebywaniu na kąpieliskach. Dbając o udany wypoczynek dzieci, dzielnicowy przekazał uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą się spotkać w czasie wakacji – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

Podczas spotkania poruszony został również temat, używania elementów odblaskowych po zmroku, a na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Dużą popularnością cieszyła się możliwość zobaczenia wnętrza radiowozu. Uczestnicy mogli usiąść na miejscu kierowcy, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe i poczuć się, jak prawdziwi policjanci w akcji.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here