Piłkarski puchar wójta gminy Lubaczów dla Młodowa

0

Mieszkańcy Młodowa mieli w niedzielę (25.07) kilka powodów do świętowania. Ich „Zryw” wygrał w tym dniu letni Turniej piłki nożnej Ludowych Klubów Sportowych o puchar Wójta Gminy Lubaczów, uroczyście otwarto nową szatnię sportową i zorganizowano udany piknik rodzinny.

Fot. lubaczow.com.pl

– Zawodnicy Ludowych Klubów Sportowych żyją sportem cały rok. Okres letniej przerwy pomiędzy rozgrywkami wiosennymi i jesiennymi przeznaczają na konfrontacje swoich możliwości i umiejętności sportowych z kolegami z gminnych LKS-ów. Wiele emocji sportowych i niespodzianek przysporzyły letnie rozgrywki w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubaczów, które w tym roku zostały zorganizowane na boisku sportowym w Młodowie – czytamy na stronie gminy Lubaczów.

Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie LKS-y z terenu gminy Lubaczów, a mecze rozgrywano w systemie 2 x 20 minut. Kolejność meczy pomiędzy drużynami została ustalona na podstawie wcześniejszego losowania, a ich wyniki przedstawiają się następująco:

„START” Lisie Jamy  – „HURAGAN” Basznia Dolna 4 : 0
„GRANICZNI” Krowica – „PIAST” Antoniki 0 : 1
„ROLNIK” Wólka Krowicka – „WALTER” Opaka 0 : 3
„ZRYW” Młodów” – „PIAST” Antoniki 1 : 0
„START” Lisie Jamy – „WALTER” Opaka 5 : 1

Walka o trzecie miejsce rozegrana została pomiędzy drużynami Piasta Antoniki i Waltera Opaka i przyniosła zwycięstwo drużynie Waltera wynikiem 1 : 3. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem miejscowego „Zrywu” nad Startem Lisie Jamy 3:0.

LKS Zryw Młodów, fot. lubaczow.com.pl

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny:

II – „START” Lisie Jamy;
III -„WALTER” Opaka;
IV -„PIAST” Antoniki;
V -„GRANICZNI” Krowica „ZRYW” Młodów;
VI -„ROLNIK” Wólka Krowicka;
VII – „HURAGAN” Basznia Dolna

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Lubaczów. O regenerację sił zawodników zatroszczył się Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Młodowa wraz z pracownikami kuchni Zespołu Szkół Publicznych, którzy przygotowali smakołyki według tylko im znanej receptury.

Podczas turnieju nastąpiło również uroczyste otwarcie nowo wybudowanej szatni sportowej na miejscowym boisku sportowym. Inwestycja została wykonana przy znaczącym udziale środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt będzie służył sportowcom i miejscowej społeczności.

Nie zabrakło również atrakcji skierowanych do zgromadzonych kibiców i sympatyków sportu w ramach rodzinnego bloku sportowo-rekreacyjnego przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie. Na początku wystąpiły dziewczęta z atrakcyjnym pokazem grupowego tańca zumby. Zebrane dzieci uczestniczyły w grach i zabawach inspirowanych przez animatora zabaw. Rywalizacja na wesoło odbywała się w trakcie urozmaiconych konkurencji sprawnościowych. Zachętą do udziału w różnych konkurencjach były atrakcyjne nagrody.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here