Zderzenie motocyklisty z volkswagenem w Lubaczowie, jedna osoba w szpitalu

5

Do szpitala trafił motocyklista, który zderzył się w czwartek (20.07) z samochodem osobowym na jednym ze skrzyżowań w Lubaczowie. Policjanci ustalili, że winę za zdarzenie ponosi kierowca osobowego volkswagena.

Fot. elubaczow.com.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe (20.07) popołudnie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kolejowej w Lubaczowie. Jak wstępnie ustalili obecni na miejscu policjanci, 71-letni kierowca osobowego volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście, który nie zdążył wyhamować i uderzył w tył pojazdu. Obrażenia 20-letniego mieszkańca gminy Cieszanów były na tyle poważny, że został odwieziony karetką pogotowia do lubaczowskiego szpitala.

– Sprawca kolizji, 71-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, został ukarany mandatem karnym – informuje sierż. sztab. Monika Tomczyszyn – Pachołek, oficer prasowy KPP w Lubaczowie.

reklama
Ten baner wyświetlono 1 253 781 razy.

5 KOMENTARZE

  1. jak mógł zostać ukarany mandatem skoro poszkodowany trafił do szpitala i nie wiadomo jaka będzie kwalifikacja prawna czynu? przecież może to być art. 177 kk i wówczas żaden mandat tylko post. karne. w takim wypadku jest 2 tygodnie na wystawienie mandatu bo juz po 7 dniach wiadomo czy bedzie to podciagniete pod kk, czy tylko kw.

  2. Przecież jasno wskazano, że motocyklista został odwieziony karetką pogotowia do lubaczowskiego szpitala. – Wtedy czeka się na przesłanie dokumentacji ze szpitala na temat uszczerbku. Szpital powinien zrobić to niezwłocznie po wypisie pacjenta – jeśli w ciągu 14 dni od zdarzenia to jest szansa wystawić mandat, a jeśli szpital się spóźni i wyśle dokumentację po więcej niż 14 dniach, ale obrażenia poszkodowanego nie będą stanowiły rozstroju zdrowia na okres dłuższy powyżej 7 dni wówczas jest postępowanie o wykroczenie (zazwyczaj nakazowe) w sądzie i kończy się na ukaraniu sprawcy grzywną zazwyczaj w wysokości takiej samej jaka byłaby wysokość mandatu karnego plus do tego dochodzą koszty postępowania (koło 100 zł w przypadku braku sprzeciwu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here