Prawie milion zł od wojewody na drogi w Horyńcu-Zdroju i Cieszanowie

0

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła w czwartek (20.07) samorządowcom promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz zabezpieczenia osuwisk.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

To podkarpackich samorządów trafi 16 milionów złotych na naprawę zniszczonych dróg , mostów przepustów i na stabilizację osuwisk. Specjalne promesy, czyli gwarancje finansowania inwestycji odebrały dziś 74 gminy i jeden powiat. Wśród nich znalazły się dwie gminy z powiatu lubaczowskiego. Gmina Cieszanów otrzymała promesę o wartości 350 tys. zł na przebudowę drogi koło Nienajadły w Nowym Lublińcu, a gmina Horyniec-Zdrój, jedną z najwyższych promes w tym „rozdaniu” – 560 tys. zł na remont drogi gminnej w Wólce Horynieckiej.

– Środki, które uzyskaliśmy są dużymi środkami, bo zostało przeznaczonych od początku tego roku w ramach tego programu – 75 milionów złotych dla naszego województwa. Mamy nadzieję, że nie są to ostatnie środki, które w ramach tego programu będą do nas spływać. Choć sytuacja jest inna niż roku ubiegłym – mówiła podczas spotkanie Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

elubaczow.com, PUW

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here