Zespół Szkół w Oleszycach obchodzić będzie 45-lecie istnienia

0

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Komitet Organizacyjny Jubileuszu oraz społeczność szkolna Zespołu Szkół w Oleszycach przygotowują się do Jubileuszu 45 lat istnienia placówki. Uroczystości rocznicowe odbędą się 27 października, a do 30 września przyjmowane są zgłoszenia udziału.

Fot. Dyrektor Maia Baran zachęca do włączenia się w obchody.

Szkoła to nie tylko budynek, tablice, ławki, krzesła i przyrządy pomiarowe. To przede wszystkim ludzie, którzy zostawili w niej część swego życia: uczniowie – ich sukcesy i porażki, przyjaźnie, pierwsze miłości i zauroczenia, nauczyciele –ich wiedza, której cząstkę przekazali jako depozyt na dorosłe życie oraz tradycja, którą wspólnie tworzono na przestrzeni lat. Po latach warto odwiedzić stare mury swojej szkoły. Absolwenci ZS w Oleszycach będą mieć do tego świetną okazję, bo w roku szkolnym 2017/2018 placówka obchodzić będzie 45-lecie istnienia.

– Zapraszamy zatem wszystkich, którzy ciepło myślą o swojej ALMA MATER, do wzięcia udziału w uroczystościach rocznicowych – zachęca do uczestnictwa dyrektor placówki Maria Baran.

Program uroczystości został podzielony na dwie części. W pierwszej zaplanowano m.in. Mszę Świętą Dziękczynną, złożenie kwiatów na grobach nauczycieli i pracowników ZS, spotkanie z honorowym absolwentem szkoły – J.E. ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim, okolicznościowe wystąpienia gości i uczniów, zwiedzanie szkoły i wspólne pamiątkowe zdjęcie, które ma utrwalić spotkanie po latach. W drugiej części zaplanowano Bal absolwentów, który odbędzie się w restauracji „Pod Księcia Górką” w Oleszycach.

Koszt uczestnictwa w I części to 50 zł od osoby, a w drugiej – 100 zł. Wpłat można dokonać na konto pod numerem: 57 9101 1026 2003 3720 8679 0003 (tytuł wpłaty: Jubileusz, nazwisko i imię, nr telefonu). Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Więcej informacji zasięgnąć można dzwoniąc pod numery telefonów: 16 631 50 55, 605 153 892 lub kontaktując się e-mailem: zs@eoleszyce.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here