MIĘDZYPAŃSTWOWY MECZ BOKSERSKI KOBIET POLSKA - UKRAINA - JUŻ 29 WRZEŚNIA W LUBACZOWIE!

Prof. Jerzy Bralczyk i Krzesimir Dębski przyjadą do Lubaczowa

 · 17 lipca 2017 o 8:52 · czas czytania: 2 minutes

Pod koniec lipca mieszkańcy Lubaczowa i okolic będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi osobistościami. Do naszego miasta zawitają m.in. wybitny językoznawca profesor Jerzy Bralczyk i znanym kompozytor Krzesimir Dębski. Oba spotkania odbędą się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, w ramach tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Prof. Jerzy Bralczyk, kadr z filmu vimeo.

Organizatorzy tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który potrwa na ziemi lubaczowskiej od 28 lipca do 6 sierpnia, po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyli. Na swojej stronie poinformowali o dwóch ciekawych spotkaniach, które będą miały miejsce w Lubaczowie. Gościem pierwszego z nich będzie profesor Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Prof. Bralczyk jest autorem wielu publikacji książkowych m.in.: „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „Mówi się…”, „Leksykon zdań polskich”, „444 zdania polskie”, „500 zdań polskich”, „Rozmowy przy stole”.

Spotkanie „… Polacy nie gęsi , iż swój język mają… czyli dialog o polskim dziedzictwie językowym” odbędzie się w piątek 28 lipca o godz.17.00 do auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie*.

Z kolei w poniedziałek 31 lipca o godz. 19:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej gościł będzie Krzesimir Dębski – znanym kompozytor, dyrygent i skrzypek. Jednak to nie muzyka będzie głównym tematem spotkania, a książka „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”, która jest opowieścią o tragicznych wydarzeniach na Wołyniu.

Fot. kdebski.pl

Krzesimir Dębski w publikacji opowiada o tragicznej historii swojej rodziny. Sięga do wspomnień swoich rodziców. Opisy scen rozgrywających się podczas pogromu porażają. Rodzice Krzesimira cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA w ich rodzinnej wsi Kisielin i okolicach. Babci i dziadkowi kompozytora nie udało się przeżyć – zostali porwani i zabici. Po latach poszukiwań Krzesimir Dębski spotkał ich mordercę.

Bezpośrednio po spotkaniu z Krzesimirem Dębskim odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Było sobie miasteczko” (2009, 50’), poświęconego zagładzie Kisielina na Wołyniu, skąd pochodzili rodzice Krzesimira Dębskiego, z udziałem reżysera i scenarzysty Macieja Wojciechowskiego.

Więcej informacji o kolejnych ciekawych wydarzeniach, które będą miały miejsce w czasie Festiwalu Dziedzictwa Kresów znajdziecie na stronie festiwalkresow.pl.

* Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Nadal można wesprzeć renowację kościółka w Hruszowie
WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]
Ten weekend należał będzie do Festiwalu Dziedzictwa Kresów

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

Piknik Kawaleryjsko-Wojskowy [NASZA FOTORELACJA]

TVP Rzeszów: W Gorajcu powstała niezwykła galeria

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Obchody 78. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami” [FOTORELACJA]

IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2017

III Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej w Krowicy Samej

Obchody 78. rocznicy nalotu na stację kolejową w Werchracie

Poczuj smak wielokulturowości – za nami polsko-ukraińska wymiany młodzieży

„Wesele” na lubaczowskim Rynku