Można zgłaszać się do konkursów kulinarnych Festiwalu Dziedzictwa Kresów

0

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do dwóch tegorocznych konkursów kulinarnych. Swoje uczestnictwo można zgłaszać do 25 lipca.

Jednym z najważniejszych elementów Festiwalu Dziedzictwa Kresów, organizowanego do 2016 roku pod nazwą Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, są konkursy kulinarne, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy wydarzenia rozpoczęli właśnie przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznego konkursu „Kresowe Jadło” oraz „Konkursu na najlepszą potrawę regionalną na bazie miodu”, które zostaną rozstrzygnięte podczas wielkiego finału festiwalu w pierwszą niedzielę sierpnia. Właśnie wtedy, na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej uczestnicy rywalizować się będą w tworzeniu dań związanych z lokalną tradycją kulinarną. Potrawy poddane będą surowemu osądowi jury, które oceniać będzie jej m.in. smak potrawy, jej związek z tradycją regionalną i kresową, estetykę i sposób jej prezentacji oraz ogólny wygląd stoiska. Na zwycięzców czeka nie tylko renoma i uznanie, ale także nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.

Termin zgłaszania podmiotów do konkursów kulinarnych upływa 25 lipca 2017 r.

Regulaminy i karty zgłoszeń są dostępne na stronie festiwalkresow.pl.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku w konkursie kulinarnym „Kresowe Jadło” zwyciężyła „zupa owocowa z kluskami” przygotowana przez gospodynie z Krowicy Samej, w kategorii podmiotów prowadzących działalność gastronomiczną bezkonkurencyjna okazała się „pieczona świnia polewana miodem i podpiwkiem” przygotowana przez Gospodarstwo Agroturystyczne Bożeny i Leszka Załuskich, a „Najlepszą potrawą regionalną na bazie miodu” okazały się „żeberka w miodzie” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lisich Jamach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here