Awanse w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

1

W poniedziałek (10.07) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych oraz pierwszy stopień w korpusie podoficerów. Akty mianowania wręczył w obecności kadry kierowniczej Bieszczadzkiego OSG, Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz.

Fot. BiOSG.

Na stopień młodszego chorążego Straży Granicznej zostało mianowanych ośmiu funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w placówkach Bieszczadzkiego Oddziału SG od kilkunastu lat. Aby uzyskać pierwszy stopień w korpusie chorążych musieli wykazać się wzorowo pełnioną dotychczasową służbą oraz pozytywnie ukończyć szkolenie z zakresu szkoły chorążych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Natomiast mianowania na stopień kaprala uzyskało w poniedziałek 37 funkcjonariuszy. W październiku 2016 roku po pozytywnym ukończeniu procesu rekrutacyjnego zostali oni wcieleni w szeregi BiOSG. Po kilkumiesięcznym szkoleniu w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz odbyciu praktyk na granicy wrócili do Bieszczadzkiego Oddziału SG i tu od jutra rozpoczną służbę w placówkach BIOSG w bezpośredniej ochronie granicy.

elubaczow.com, BiOSG

reklama
Ten baner wyświetlono 2 128 673 razy.

1 KOMENTARZ

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here