Tytoń i papierosy – kolejne próby przemytu przez przejście w Budomierzu

0

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) udaremnili w weekend kolejne próby przemytu przez przejcie graniczne w Budomierzu. Tym razem przemytnicy próbowali nielegalnie wwieźć do Polski tytoń i papierosy.

Fot. Służba Celno-Skarbowa.

Pierwszą weekendową przemytniczą wpadkę funkcjonariusze KAS z przejścia w Budomierzu odnotowali w piątek (07.07). Podczas wieczornej kontroli wykryli oni 20 kg tytoniu w wjeżdżającym do Polski osobowym fiacie. Towar ukryty w bokach bagażnika przewoził kierujący pojazdem ob. Ukrainy, w stosunku do którego Służba Celno-Skarbowa skierowała wniosek do Straży Ganicznej o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu.

Dzień później, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli ukraińskiego autokaru wykryli ponad 84 kg tytoniu. Towar o rynkowej wartości ponad 21 tys. zł. ukryty był w specjalnej skrytce pomiędzy kołami pojazdu. Do własności kontrabandy przyznał się podróżujący autokarem 32-letni ob. Ukrainy, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Budomierzu pokrzyżowali także plany 41-letniego przemytnika. Wspierający ich kontrolę pies Rege, wyraźnie zainteresował się podwójną ścianką kontrolowanego mercedesa, w której znajdowało się 2655 paczek papierosów. W tym przypadku także, oprócz utraty towaru, przeciwko kierowcy nie tylko wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, ale także Służba Celno-Skarbowa zwróciła się do SG z wnioskiem o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu.

elubaczow.com, KAS

reklama
Ten baner wyświetlono 2 128 816 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here