Salwy z okazji jubileuszu JS 2033 w Lubaczowie [FOTORELACJA]

1

W niedzielę (09.07) na lubaczowskim Rynku zabrzmiał hymn Polski, a na maszt wciągnięto flagę państwową. Swoje 10-lecie działalności świętowała Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia. Były salwy honorowe, musztra paradna i defilada przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej.

Odrodzony Strzelec na Ziemi Lubaczowskiej działa nieprzerwanie od 2007 r. Jednostka powstała z inicjatywy młodzieży uczącej się w Zespole Szkół w Lubaczowie i staraniom Tomasza Kantora. Na dowódcę został wyznaczony chor. ZS Tomasz Kantor, ppłk Straży Granicznej. W niedzielę (09.07) jubileusz 10-lecia istnienia rozpoczął się w Konkatedrze Mszą Świętą, której przewodniczył J.E. Biskup Mariusz Leszczyński. Po modlitwie uczestnicy przeszli na Rynek. Tam odbyły się wystąpienia okolicznościowe, uroczyste przyrzeczenie strzeleckie, wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia. Odczytano także Uchwałę o nadaniu Domowi Strzelca w Bałajach imienia gen. bryg. Michała Pakosza. Odbyło się złożenie przyrzeczenia strzeleckiego przez strzelców młodego rocznika.

Gościnnie wystąpiła Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Lisa Kuli z Rzeszowa i Orkiestra Wojskowa Garnizonu Lublin, która wykonała m.in. pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada”. Ponadto uczestnicy mogli pooglądać wystawę fotografii „10 lat odrodzonego Strzelca na Ziemi Lubaczowskiej” i zobaczyć sprzęt wojskowy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej z Jarosławia. Otwarta była kuchnia polowa, z której serwowano grochówkę.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com (c).

 

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here