Czerwiec na drogach powiatu lubaczowskiego

0

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu lubaczowskiego w czerwcu. W ubiegłym miesiącu doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna, funkcjonariusze pracowali na miejscu 30 kolizji drogowych i wyeliminowali z ruchu 7 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

fot. elubaczow.com

W czerwcu funkcjonariusze udaremnili jazdę 7 kierującym, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że wcześniej pili alkohol. Sześciu z nich odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, jeden za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. W ubiegłym miesiącu policjanci zatrzymali również 30 rowerzystów, którzy kierowali rowerem po wcześniejszym wypiciu alkoholu.

Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach policjanci ruchu drogowego lubaczowskiej komendy dbając o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili szereg działań prewencyjnych m.in. „Bezpieczny pieszy”, „Trzeźwe popołudnie” „ Łapki na kierownicę”, a także działania, ”Boże Ciało”, „Pierwszy weekend wakacji 2017”. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, funkcjonariusze lubaczowskiej komendy zabezpieczali również bieg „ II Lubaczowskiej Piątki” oraz „ II Bieg Leśny”.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here