Budomierz: Surowe konsekwencje dla przemytnika

 · 7 lipca 2017 o 9:25 · czas czytania: 1 minute

Ponad 2 tysiące paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS ) na przejściu granicznym w Budomierzu. Przemytnik (obywatel Ukrainy) stracił nie tylko towar warty 28 tys. złotych, ale także przerobiony do przemytu samochód. Służba Celno-Skarbowa skierowała również wniosek do Straży Granicznej o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu.

fot. Służba Celno-Skarbowa

To kolejny, przerobiony do przemytu samochód zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na podkarpackich przejściach granicznych. Od początku roku funkcjonariusze odholowali już 66 pojazdów na depozytowe parkingi, w związku z przystosowaniem ich do przemytu.

Tym razem, 31-letniemu przemytnikowi do ukrycia towaru posłużyły boczne ściany busa. Podczas szczegółowej kontroli tego pojazdu, który przekraczał polsko-ukraińską granicę 05.07 br., funkcjonariusze Oddziału Celnego w Budomierzu wykryli 2 058 paczek papierosów.

Kierowca- mieszkaniec Lwowa, przyznał się do próby przemytu papierosów, za co odpowie przed sądem. Do wszczętego postępowania zatrzymane zostały papierosy i przystosowany do przemytu samochód.  Służba Celno-Skarbowa skierowała także wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu na okres 5 lat, co skutkuje zakazem możliwości wjazdu na teren Unii Europejskiej.

Minionej doby funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celno- Skarbowej udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 91 tys. sztuk papierosów, wszczynając 29 spraw karnych i skarbowych oraz nakładając 27 mandatów.  Najwięcej sprawców przemytu zatrzymanych zostało w Oddziale Celnym w Korczowej.

elubaczow.com, Służba Celno-Skarbowa


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Budomierz: Ukraińcy z podrobionymi dokumentami
Ukrainka wpadła z kontrabandą w Lubaczowie
Budomierz: Czujny nos Jake’a kontra przemytnicza pomysłowość

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X