Budomierz: Surowe konsekwencje dla przemytnika

0

Ponad 2 tysiące paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS ) na przejściu granicznym w Budomierzu. Przemytnik (obywatel Ukrainy) stracił nie tylko towar warty 28 tys. złotych, ale także przerobiony do przemytu samochód. Służba Celno-Skarbowa skierowała również wniosek do Straży Granicznej o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu.

fot. Służba Celno-Skarbowa

To kolejny, przerobiony do przemytu samochód zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na podkarpackich przejściach granicznych. Od początku roku funkcjonariusze odholowali już 66 pojazdów na depozytowe parkingi, w związku z przystosowaniem ich do przemytu.

Tym razem, 31-letniemu przemytnikowi do ukrycia towaru posłużyły boczne ściany busa. Podczas szczegółowej kontroli tego pojazdu, który przekraczał polsko-ukraińską granicę 05.07 br., funkcjonariusze Oddziału Celnego w Budomierzu wykryli 2 058 paczek papierosów.

Kierowca- mieszkaniec Lwowa, przyznał się do próby przemytu papierosów, za co odpowie przed sądem. Do wszczętego postępowania zatrzymane zostały papierosy i przystosowany do przemytu samochód.  Służba Celno-Skarbowa skierowała także wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu na okres 5 lat, co skutkuje zakazem możliwości wjazdu na teren Unii Europejskiej.

Minionej doby funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celno- Skarbowej udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 91 tys. sztuk papierosów, wszczynając 29 spraw karnych i skarbowych oraz nakładając 27 mandatów.  Najwięcej sprawców przemytu zatrzymanych zostało w Oddziale Celnym w Korczowej.

elubaczow.com, Służba Celno-Skarbowa


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here