VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe już w najbliższy piątek

0

W Lubaczowie, przez najbliższe dwa miesiące rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Prawdziwą ucztę dźwiękową przygotowały parafie św. Stanisława BM i św. Karola Boromeusza, w których na przemian odbywać się będą koncerty. Najbliższy już w piątek (07.07) o godz. 19:00.

Fot. Archiwum

VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe zainauguruje w najbliższy piątek (07.06) o godz. 19:00 w Kościele św. Karola Boromeusza Ilona Kubiaczyk-Adler. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, Konserwatorium w Amsterdamie oraz Szkołę Muzyczną na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie. Uczyła się gry na organach u Kimberly Marshall, Jacques’a van Oortmerssen’a, Ireny Wisełki-Cieślar i Grażyny Fajkowskiej. Otrzymane stypendium Royal College of Organists pozwoliło jej doskonalić umiejętności w Cambridge. Ilona Kubiaczyk-Adler występowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest finalistką konkursu w Lejdzie w Holandii, półfinalistką konkursu w Irlandii i Westfield w stanie Nowy Jork. Zdobyła także pierwszą nagrodę w konkursie interpretacji muzyki francuskiej w Warszawie. Obecnie mieszka w Phoenix, USA, gdzie pracuje jako dyrektor muzyczny w Kościele Episkopalnym Bożego Narodzenia, uczy gry na organach i promuje muzykę klasyczną jako dyrektor artystyczny serii Arts at Nativity. W 2015 roku nagrała album na zrekonstruowanych organach Hildebrandta z 1719 roku w Pasłęku, w Polsce.

W kolejnych odsłonach VI Międzynarodowych Letnich Koncertów Organowych wystąpią Andrzej Chorosiński (21 lipca, godz. 19:00, Konkatedra), Bartosz Patryk Rzyman (4 sierpnia, godz. 19:00, kościół św. Karola Boromeusza) oraz Chanelle Bednarczyk i Marek Kudlicki (18 sierpnia, godz. 19:00, Konkatedra).

Honorowego Patronatu wydarzeniu udzielił J.E. ks. Biskup Marian Rojek. Kierownikiem artystycznym koncertów jest prof. Marek Kudlicki.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here