28/07 - 06/08 - Jeden tydzień, dziesiątki miejsc, setki atrakcji, tysiące gości - Festiwal Dziedzictwa Kresów 2017!

VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe już w najbliższy piątek

 · 5 lipca 2017 o 17:09 · czas czytania: 1 minute

W Lubaczowie, przez najbliższe dwa miesiące rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Prawdziwą ucztę dźwiękową przygotowały parafie św. Stanisława BM i św. Karola Boromeusza, w których na przemian odbywać się będą koncerty. Najbliższy już w piątek (07.07) o godz. 19:00.

Fot. Archiwum

VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe zainauguruje w najbliższy piątek (07.06) o godz. 19:00 w Kościele św. Karola Boromeusza Ilona Kubiaczyk-Adler. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, Konserwatorium w Amsterdamie oraz Szkołę Muzyczną na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie. Uczyła się gry na organach u Kimberly Marshall, Jacques’a van Oortmerssen’a, Ireny Wisełki-Cieślar i Grażyny Fajkowskiej. Otrzymane stypendium Royal College of Organists pozwoliło jej doskonalić umiejętności w Cambridge. Ilona Kubiaczyk-Adler występowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest finalistką konkursu w Lejdzie w Holandii, półfinalistką konkursu w Irlandii i Westfield w stanie Nowy Jork. Zdobyła także pierwszą nagrodę w konkursie interpretacji muzyki francuskiej w Warszawie. Obecnie mieszka w Phoenix, USA, gdzie pracuje jako dyrektor muzyczny w Kościele Episkopalnym Bożego Narodzenia, uczy gry na organach i promuje muzykę klasyczną jako dyrektor artystyczny serii Arts at Nativity. W 2015 roku nagrała album na zrekonstruowanych organach Hildebrandta z 1719 roku w Pasłęku, w Polsce.

W kolejnych odsłonach VI Międzynarodowych Letnich Koncertów Organowych wystąpią Andrzej Chorosiński (21 lipca, godz. 19:00, Konkatedra), Bartosz Patryk Rzyman (4 sierpnia, godz. 19:00, kościół św. Karola Boromeusza) oraz Chanelle Bednarczyk i Marek Kudlicki (18 sierpnia, godz. 19:00, Konkatedra).

Honorowego Patronatu wydarzeniu udzielił J.E. ks. Biskup Marian Rojek. Kierownikiem artystycznym koncertów jest prof. Marek Kudlicki.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Jesienny Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubaczowie
W piątek ostatni koncert z cyklu V Międzynarodowych Koncertów Organowych
Zbigniew Kruczek na inaugurację V Międzynarodowych Koncertów Organowych

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Kto był pierwszy?

Mistrzowie parkowania: Mistrzów dwóch

Mistrzowie parkowania: Blokada na chodniku

REKLAMA

video

Drewniany skarb sprzed czterech wieków w Radrużu

TVP Rzeszów: Roztocze coraz bardziej atrakcyjne dla turystów

TVP Rzeszów o wakacjach w lubaczowskim Muzeum Kresów

fotorelacje

Potężne gradobicie w Baszni Dolnej – zobacz zdjęcia

Zespoły folklorystyczne opanowały lubaczowski Rynek [ZDJĘCIA]

Polonez tańczył dla mieszkańców Oleszyc

Udany festyn sportowo-rekreacyjny w Nowym Dzikowie

Cuda wianki na Folkowisku w Gorajcu [NASZA FOTORELACJA]

Żołnierze Obrony Terytorialnej w Dębicy i Jarosławiu zaprzysiężeni