VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe już w najbliższy piątek

 · 5 lipca 2017 o 17:09 · czas czytania: 1 minute

W Lubaczowie, przez najbliższe dwa miesiące rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Prawdziwą ucztę dźwiękową przygotowały parafie św. Stanisława BM i św. Karola Boromeusza, w których na przemian odbywać się będą koncerty. Najbliższy już w piątek (07.07) o godz. 19:00.

Fot. Archiwum

VI Międzynarodowe Letnie Koncerty Organowe zainauguruje w najbliższy piątek (07.06) o godz. 19:00 w Kościele św. Karola Boromeusza Ilona Kubiaczyk-Adler. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, Konserwatorium w Amsterdamie oraz Szkołę Muzyczną na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie. Uczyła się gry na organach u Kimberly Marshall, Jacques’a van Oortmerssen’a, Ireny Wisełki-Cieślar i Grażyny Fajkowskiej. Otrzymane stypendium Royal College of Organists pozwoliło jej doskonalić umiejętności w Cambridge. Ilona Kubiaczyk-Adler występowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest finalistką konkursu w Lejdzie w Holandii, półfinalistką konkursu w Irlandii i Westfield w stanie Nowy Jork. Zdobyła także pierwszą nagrodę w konkursie interpretacji muzyki francuskiej w Warszawie. Obecnie mieszka w Phoenix, USA, gdzie pracuje jako dyrektor muzyczny w Kościele Episkopalnym Bożego Narodzenia, uczy gry na organach i promuje muzykę klasyczną jako dyrektor artystyczny serii Arts at Nativity. W 2015 roku nagrała album na zrekonstruowanych organach Hildebrandta z 1719 roku w Pasłęku, w Polsce.

W kolejnych odsłonach VI Międzynarodowych Letnich Koncertów Organowych wystąpią Andrzej Chorosiński (21 lipca, godz. 19:00, Konkatedra), Bartosz Patryk Rzyman (4 sierpnia, godz. 19:00, kościół św. Karola Boromeusza) oraz Chanelle Bednarczyk i Marek Kudlicki (18 sierpnia, godz. 19:00, Konkatedra).

Honorowego Patronatu wydarzeniu udzielił J.E. ks. Biskup Marian Rojek. Kierownikiem artystycznym koncertów jest prof. Marek Kudlicki.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Lubaczów: W niedzielę ostatni z cyklu koncertów
Ruszył II Lubaczowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej 2017
Chanelle Bednarczyk i Marek Kudlicki dadzą ostatni koncert organowy

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X