O Folkowisku w TVP Rzeszów – film

6

Organizatorzy Festiwalu Folkowisko, którego tegoroczna edycja odbędzie się w Gorajcu (gm. Cieszanów) w połowie lipca, gościli na antenie TVP Rzeszów. W „Studio Lato” zachęcali do odwiedzin ziemi lubaczowskiej, nie tylko przy okazji tego wydarzenia. Zobacz film.

 

FOLKOWISKO – festiwal odbywający się na przysłowiowym „końcu świata” w niewielkiej podkarpackiej wsi Gorajec tuż tuż 😉

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 4 lipca 2017

 

elubaczow.com, TVP 3 Rzeszów

6 komentarze

  1. Szkoda, że nie mamy więcej takich imprez w regionie (oprócz CFR – Folkowisko to dwie imprezy na terenie gminy Cieszanów! a reszta?), rozwój turystyki i popularność regionu tylko przez imprezy o zasięgu ponadpowiadowym mają sens i dają impuls rozwojowy.

  2. Folkowisko to super impreza, najbardziej podoba mi sie jej termin, lipiec to świetny czas aby trochę poharcowac ! Serdecznie pozdrawiam organizatorów, niestety nie mogę w niej uczestniczyć. Roman też pozdrawia, czupryna mu się trochę zjeżyła tak by z wami poharcował.

  3. To chyba prywatna impreza, więc niech sobie robią to co chcą (byle za własne pieniądze, bądź za pieniądze uczestników). W radiu Rzeszów od rana ją reklamują. Czy za darmo? 🙂 Zwiększenie popularności regionu przez taką imprezę? Dla wioski i właścicieli schroniska na pewno. Gminy Cieszanów może. Regionu z pewnością nie. Chyba że chcemy promować region jako skansen.

  4. Piotrowski: czasem pojawiają się w stosunku do nas pretensje,że propagujemy kulturę ukraińską(…)ale Gorajec był przez stulecia miejscowością ukraińską a w 1945 roku wieś została spacyfikowana przez Polaków,zginęło wtedy 145 osób.Działy się tu rzeczy straszne.(…)Dlatego zapraszamy dużo zespołów z Ukrainy(…).

  5. Panie Piotrowski,czas leczy rany,nie ma sie co licytowac kto zgladzil wiecej ludzi,po co?,czasy sie zmienily,ludzie sie zmienili.nie szarpie sie starych ran,zyja tu tacy co pamietaja wszystko,z tym pokazem ogni to strzal w dziesiatke,trzeba by cos zrobic z pokazem nozy I kos,wtedy wszystko sie ulozy

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here