ARiMR: Rusza nabór wniosków o wsparcie inwestycji w przetwórstwie

0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o wsparcie inwestycji dotyczących przetwórstwa. Chodzi m.in. o przetwarzanie mleka, mięsa, owoców i warzyw, czy zbóż.

Fot. elubaczow.com, arch.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekaże pomoc w formie refundacji połowy poniesionych kosztów. Można otrzymać od 10 tysięcy do 300 tysięcy złotych. O wsparcie na przetwórstwo mogą się starać osoby ubezpieczone w KRUS-ie, ich małżonkowie albo domownicy. Docelowo będą musieli podjąć działalność gospodarczą związaną właśnie z przetwarzaniem warzyw i owoców, mleka, mięsa zbóż, ziemniaków czy z produkcją olejów. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do rolników, którzy chcą produkować ze swoich produktów i przetwarzać je.

Pomoc przyznawana w ramach PROW 2014-2020 ma pomóc w budowie, rozbudowie zaplecza przetwórczego, ale też być pomocą w przetwarzaniu i przygotowaniu do produkcji. Jego celem jest inwestycja w te gospodarstwa, które stawiają na większą samodzielność. Agencja Restrukturyzacji będzie przyjmować wnioski o taką pomoc w oddziale regionalnym w Rzeszowie oraz biurach powiatowych.

Nabór wniosków rozpoczyna się 5 lipca i potrwa do 3 sierpnia br.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here