Lubaczowscy Strzelcy z dofinansowaniem od FIO2017

 · 26 czerwca 2017 o 14:17 · 4 komentarze · czas czytania: 2 minutes

Grupa „Przywracamy Pamięć”, pod patronatem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie, zdobyła mikrogrant w wysokości 4,5 tys zł od Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO2017. Organizacja znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej, na ponad sto podmiotów ubiegających się o dofinansowanie.

Fot. Archiwum.

Program FIO współfinansowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W każdym naborze rozmaite podmioty lokalne starają się o uzyskanie dofinansowania mającego na celu rozwój, wzmocnienie i aktywizację mieszkańców do realizacji przez nich oddolnych inicjatyw na rzecz swoich społeczności lokalnych.

W naborze wniosek złożyła także Grupa „Przywracamy Pamięć” pod patronatem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie na projekt pn. „Ich Przeszłość, Nasza Teraźniejszość, Wasza Przyszłość”. Ten znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej i otrzymał dofinansowanie w kwocie 4,5 tys. zł. Dzięki tym środkom wydana zostanie publikacja „Związek Strzelecki w Lubaczowie” autorstwa Adama Szajowskiego, będąca przybliżeniem działalności przedwojennego, jak i obecnego Strzelca. Dzięki niej będzie można bliiżej poznać Strzelca, jako organizację szkolącą oraz wychowującą młodzież i dorosłych w duchu polskiego patriotyzmu. Dopełnieniem będzie organizacja wystawy przedstawiającej najważniejsze osiągnięcia z dekady działalności Jednostki i stowarzyszenia oraz spotkania autorskie.

W ramach inicjatywy odbędzie się ponadto uroczystość 10-lecia powstania JS 2033 w Lubaczowie (na lubaczowskim Rynku w dniu 09.07.2017 r.).

– Nasza inicjatywa swoim zasięgiem obejmie teren miasta i gminy Lubaczów oraz gmin ościennych – Cieszanów, Oleszyce, Horyniec. Projekt z względów edukacyjnych i poznawczych skierowany jest do szerokiego grona młodzieży szkolnej, a także do osób dorosłych i zawodowo lub hobbystycznie zajmujących się badaniem historii regionu – informują Sylweriusz Kozłowski, Prezes Stowarzyszenia JS2033 oraz Michał Furgała, koordynator projektu.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
O Związku Strzeleckim w Lubaczowie w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Historia Związku Strzeleckiego w Lubaczowie zawarta w książce
Salwy z okazji jubileuszu JS 2033 w Lubaczowie [FOTORELACJA]

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (4)
słonko 27.06.2017 ~ 12:59:54
IP: 83.3.**.***

To się nazywa celny strzał….brawo;)

JS2033 28.06.2017 ~ 13:26:47
IP: 83.31.***.***

Dziękujemy i zapraszamy 9 lipca na rynek!

słonko 28.06.2017 ~ 13:42:00
IP: 83.3.**.***

Z wielką przyjemnością wpadnę…Pozdrawiam;)

Elvis 09.07.2017 ~ 07:55:21
IP: 89.66.***.***

Dobre i te parę złotych. To wprawdzie nie może się równać z finansami pobieranymi przez różnych przebierańców, którzy zalęgli się w powiecie, ale dobrze, że jest taka grupa ludzi, którzy przypomną o polskości tego terenu. Niestety tak. Przypomną o polskości

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X