Lubaczowscy Strzelcy z dofinansowaniem od FIO2017

4

Grupa „Przywracamy Pamięć”, pod patronatem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie, zdobyła mikrogrant w wysokości 4,5 tys zł od Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO2017. Organizacja znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej, na ponad sto podmiotów ubiegających się o dofinansowanie.

Fot. Archiwum.

Program FIO współfinansowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W każdym naborze rozmaite podmioty lokalne starają się o uzyskanie dofinansowania mającego na celu rozwój, wzmocnienie i aktywizację mieszkańców do realizacji przez nich oddolnych inicjatyw na rzecz swoich społeczności lokalnych.

W naborze wniosek złożyła także Grupa „Przywracamy Pamięć” pod patronatem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie na projekt pn. „Ich Przeszłość, Nasza Teraźniejszość, Wasza Przyszłość”. Ten znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej i otrzymał dofinansowanie w kwocie 4,5 tys. zł. Dzięki tym środkom wydana zostanie publikacja „Związek Strzelecki w Lubaczowie” autorstwa Adama Szajowskiego, będąca przybliżeniem działalności przedwojennego, jak i obecnego Strzelca. Dzięki niej będzie można bliiżej poznać Strzelca, jako organizację szkolącą oraz wychowującą młodzież i dorosłych w duchu polskiego patriotyzmu. Dopełnieniem będzie organizacja wystawy przedstawiającej najważniejsze osiągnięcia z dekady działalności Jednostki i stowarzyszenia oraz spotkania autorskie.

W ramach inicjatywy odbędzie się ponadto uroczystość 10-lecia powstania JS 2033 w Lubaczowie (na lubaczowskim Rynku w dniu 09.07.2017 r.).

– Nasza inicjatywa swoim zasięgiem obejmie teren miasta i gminy Lubaczów oraz gmin ościennych – Cieszanów, Oleszyce, Horyniec. Projekt z względów edukacyjnych i poznawczych skierowany jest do szerokiego grona młodzieży szkolnej, a także do osób dorosłych i zawodowo lub hobbystycznie zajmujących się badaniem historii regionu – informują Sylweriusz Kozłowski, Prezes Stowarzyszenia JS2033 oraz Michał Furgała, koordynator projektu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. Dobre i te parę złotych. To wprawdzie nie może się równać z finansami pobieranymi przez różnych przebierańców, którzy zalęgli się w powiecie, ale dobrze, że jest taka grupa ludzi, którzy przypomną o polskości tego terenu. Niestety tak. Przypomną o polskości

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here