Biskup Marian Rojek ogłosił zmiany personalne w parafiach

2

Podczas Dnia Kapłańskiego w Krasnobrodzie biskup diecezjalny Marian Rojek ogłosił decyzje personalne wśród duchowieństwa – informuje na swojej stronie Katolickie Radio Zamość.

Fot. radiozamosc.pl

Każdego roku pod koniec czerwca diecezjalne duchowieństwo spotyka się w sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie na wspólnej modlitwie. Dzień Kapłański rozpoczął się od nabożeństwa drogi krzyżowej na krasnobrodzkiej kalwarii. Po adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii dziękował kapłanom za ich służbę w chrystusowym Kościele. W homilii nie zabrakło także gorzkich słów, w których Ksiądz Biskup wskazywał, że duchowni nie są wolni od ludzkich słabości i grzechów – czytamy na stronie rozgłośni.

Po Mszy św. część kapłanów otrzymała z rąk biskupa diecezjalnego nominacje do posługi w nowych parafiach i na nowych funkcjach.

Treść kapłańskich decyzji personalnych, dotyczących parafii w powiecie lubaczowskim, publikujemy poniżej.

ks. mgr Dominik Osuchowski, z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku k/Narola.

ks. mgr Ireneusz Fedec, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie i Wicedziekan Dekanatu Cieszanów z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie.

ks. kan. dr Piotr Kornafel, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Suścu z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie.

ks. mgr Paweł Piotr Kruk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany administratorem tejże parafii.

ks. mgr Maciej Banach, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

ks. mgr Mariusz Skubis, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. MB Królowej Polski w Zamościu.

ks. mgr Krzysztof Sosnowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku k/Narola z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu.

ks. mgr Paweł Szutka, dotychczasowy wikariusz parafii pw. MB Szkaplerznej w Łabuniach z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

ks. mgr Marian Wyrwa, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie z dniem 16 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

ks. mgr Paweł Słonopas, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej z dniem 16 sierpnia 2017 r. skierowany na urlop zdrowotny z zamieszkaniem w charakterze rezydenta w parafii pw. MB Królowej Polski w Zwierzyńcu.

elubaczow.com, radiozamosc.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here