Wrastające paznokcie – dotkliwy problem!

 · 23 czerwca 2017 o 8:57 · 1 komentarz · czas czytania: 2 minutes

O problemach stóp i chorobach dotykających tej części naszego ciała nie mówi się zbyt wiele. Nasza powszechna wiedza ogranicza się przeważnie do tematyki suchych i pękających pięt oraz pojawiających się ewentualnie „ostróg”, które wymagają niemal w każdym przypadku operacji chirurgicznej. Co jednak z wrastającymi paznokciami? Czy to jest problem jedynie natury estetycznej?

Wbrew pozorom wrastające paznokcie są nie tylko mało estetyczne i powodują to, że bardzo często wstydzimy się pokazywać naszych stóp – szczególnie latem, kiedy to królują sandały oraz klapki, ale również problem związany z uczuciem dyskomfortu odczuwanego przez cały czas. Warto sobie uświadomić, że im bardziej paznokcie wrastają w naszą skórę, tym uczucie dyskomfortu jest większe i może prowadzić nawet do uniemożliwienia chodzenia. W jaki sposób radzić sobie z tym problemem? Gdzie szukać pomocy?

Przyczyny schorzenia

Zanim przejdziemy od sposobów leczenia i miejsc, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie, skupmy się na wskazania chociażby kilku podstawowych przyczyn występowania wrastających paznokci. Pamiętajmy również o tym, że problem wrastających paznokci dotyczy najczęściej dużego palca u stopy ze względu na samą budowę płytki paznokcia – to właśnie na nim jest ona największa i najtwardsza!

Podstawowymi przyczynami wrastających paznokci są między innymi nieprawidłowe obcinanie paznokci, przewlekła grzybica czy nawet nadwaga. Również osoby uprawiające dyscypliny sportowe szczególnie obciążające stopy – jak chociażby bieganie – są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie wrastającego paznokcia.

Leczenie wrastającego paznokcia

Najlepszym i zarazem najszybszym sposobem wyleczenia wrastającego paznokcia jest interwencja specjalisty od stóp, a więc podologa. Adres najbliższego gabinetu podologicznego bez problemu powinniśmy uzyskać u naszego lekarza pierwszego kontaktu bądź możemy posłużyć się wyszukiwarką internetową dostępną pod adresem https://podolodzy.pl/

 

Podstawowym sposobem usuwania wrastającego paznokcia jest zabieg chirurgiczny będący w swoich założeniach sposobem najprostszym – wycina się wrastający fragment paznokcia wraz z bokami i łożyskiem, co da mu później prawidłowe miejsce do rośnięcia. Warto pamiętać o tym, że samo wycięcie fragmentu paznokci nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, gdyż paznokieć będzie cały czas odrastał w takiej samej formie!


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (1)
Sardynka (IP: 89.64.**.***) · 13 grudnia 2017 ~ 23:42

Problem z wrastającymi paznokciami jest okropny! Sama miałam, próbowałam to w jakiś sposob sama naprawić, ale nic nie dało. Ostatecznie wybrałam się do Podologic ( tcentrum podologicznego) gdzie specjalistka zajęła się moim paznokciem i założyła klamrę.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

Śpiewające życzenia świąteczne z Cieszanowa i Horyńca-Zdroju

Fakty TVN: Od Szlachetnej Paczki do nowego domu [VIDEO]

fotorelacje

Kolejny rekord lubaczowskiego sztabu WOŚP [ZDJĘCIA]

Koncert Noworoczny w MDK w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Nowojorscy chasydzi modlili się w cieszanowskiej synagodze

Orszak Trzech Króli w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Abp. Mieczysław Mokrzycki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę

X