Wrastające paznokcie – dotkliwy problem!

1

O problemach stóp i chorobach dotykających tej części naszego ciała nie mówi się zbyt wiele. Nasza powszechna wiedza ogranicza się przeważnie do tematyki suchych i pękających pięt oraz pojawiających się ewentualnie „ostróg”, które wymagają niemal w każdym przypadku operacji chirurgicznej. Co jednak z wrastającymi paznokciami? Czy to jest problem jedynie natury estetycznej?

Wbrew pozorom wrastające paznokcie są nie tylko mało estetyczne i powodują to, że bardzo często wstydzimy się pokazywać naszych stóp – szczególnie latem, kiedy to królują sandały oraz klapki, ale również problem związany z uczuciem dyskomfortu odczuwanego przez cały czas. Warto sobie uświadomić, że im bardziej paznokcie wrastają w naszą skórę, tym uczucie dyskomfortu jest większe i może prowadzić nawet do uniemożliwienia chodzenia. W jaki sposób radzić sobie z tym problemem? Gdzie szukać pomocy?

Przyczyny schorzenia

Zanim przejdziemy od sposobów leczenia i miejsc, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie, skupmy się na wskazania chociażby kilku podstawowych przyczyn występowania wrastających paznokci. Pamiętajmy również o tym, że problem wrastających paznokci dotyczy najczęściej dużego palca u stopy ze względu na samą budowę płytki paznokcia – to właśnie na nim jest ona największa i najtwardsza!

Podstawowymi przyczynami wrastających paznokci są między innymi nieprawidłowe obcinanie paznokci, przewlekła grzybica czy nawet nadwaga. Również osoby uprawiające dyscypliny sportowe szczególnie obciążające stopy – jak chociażby bieganie – są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie wrastającego paznokcia.

Leczenie wrastającego paznokcia

Najlepszym i zarazem najszybszym sposobem wyleczenia wrastającego paznokcia jest interwencja specjalisty od stóp, a więc podologa. Adres najbliższego gabinetu podologicznego bez problemu powinniśmy uzyskać u naszego lekarza pierwszego kontaktu bądź możemy posłużyć się wyszukiwarką internetową dostępną pod adresem https://podolodzy.pl/

 

Podstawowym sposobem usuwania wrastającego paznokcia jest zabieg chirurgiczny będący w swoich założeniach sposobem najprostszym – wycina się wrastający fragment paznokcia wraz z bokami i łożyskiem, co da mu później prawidłowe miejsce do rośnięcia. Warto pamiętać o tym, że samo wycięcie fragmentu paznokci nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, gdyż paznokieć będzie cały czas odrastał w takiej samej formie!

reklama

1 komentarz

  1. Problem z wrastającymi paznokciami jest okropny! Sama miałam, próbowałam to w jakiś sposob sama naprawić, ale nic nie dało. Ostatecznie wybrałam się do Podologic ( tcentrum podologicznego) gdzie specjalistka zajęła się moim paznokciem i założyła klamrę.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here