Lubaczów: XIX Festiwal Słowa za nami

3

Tradycyjnie w okolicach Bożego Ciała w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Słowa. Już po raz dziewiętnasty był on okazją do spotkania z poezją oraz przeprowadzenia konkursów recytatorskich, spektakli, koncertów i nocnego czytania poezji.

Fot. MDK w Lubaczowie.

Trzydniowy Festiwal zainaugurowany został koncertem „Osiecka po męsku” z cyklu „Kraina łagodności”. Na scenie MDK wystąpili Marcin Januszkiewicz (śpiew) i Jacek Kita (fortepian). Następnie odbyło się „Nocne czytanie poezji” Mirona Białoszewskiego. Uczestnicy mogli spotkać się z Julią Szychowiak. W ramach Festiwalu odbył się również spektakl „Od przodu i od tyłu” w wykonaniu Mateusza Nowaka. Występ był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Wystawiony został już ponad 100 razy – relacjonuje na swojej stronie przebieg imprezy Urząd Miejski w Lubaczowie.

Uczestnicy Festiwalu rywalizowali w trzech konkursach: XXVII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, XVI Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim „Literatura dla dzieci” i XXIII Ogólnopolskim Turnieju Twórczości Jednego Poety, którego tegoroczną bohaterką była Mirosława Szychowiak. Występy młodzieży i dzieci oceniała komisja w składzie: Justyna Król, Mirosława Szychowiak, Julia Szychowiak, Robert Żurek, Agata Pilawa, Amelia Tabaczek, Oskar Mazur, Kacper Kołodziej, Martyna Ciepła, która postanowiła Aleksandrze Ignasińskiej przyznać Grand Prix im. Ewy Lis.

W XXIII Ogólnopolskim Turnieju Twórczości Jednego Poety I nagrodę zdobyła Aleksandra Łach, II nagrodę – Aleksandra Ignasińska, III – Izabela Krubnik oraz Laura Bogusławska, a IV – Magdalena Zarembska. Wyróżnienie otrzymali: Pola Gołębiowska, Alicja Skibicka, Miłosz Momot, Małgorzata Stopyra.

W XVI Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim „Literatura dla dzieci” I nagrodę wręczono Jackowi Kowalskiemu, II – Miłoszowi Mazurowi, III – Aleksandrze Ignasińskiej oraz Laurze Bogusławskiej. Wyróżnienia zdobyli: Magdalena Zarembska, Jan Abramowicz, Martyna Kindrat, Małgorzata Stopyra, Alicja Skibicka, Oliwia Czubocha, Bartłomiej Maziarz.

W XXVII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” I nagroda powędrowała do rąk Aleksandry Ignasińskiej, II nagrodę otrzymała Małgorzata Stopyra, a III – Miłosz Momot. Wyróżnienia dostali: Weronika Dusznik, Laura Bogusławska, Gabriela Ługowska, Alicja Skibicka, Magdalena Zarembska, Jacek Kowalski.

Uznanie i Nagrodę Publiczności zdobył Jan Abramowicz, z kolei Nagroda Instruktorska powędrowała do Heleny Gołębiowskiej.

Festiwal zakończył się w sobotę (17 czerwca) Koncertem Galowym.

Więcej zdjęć w galerii MDK w Lubaczowie.

elubaczow.com, lubaczow.pl


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here