Trzynastolatka zagubiła się w lesie w okolicach Lipiny

0

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 13-latki, która zagubiła się w lesie nieopodal Lipiny (gm. Oleszyce). Wystarczyła chwila, by dziewczynka straciła orientację i przestraszona szła przed siebie.

Fot. Archiwum

Wczoraj (18.06) około godz. 14 dyżurny lubaczowskiej policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej dziewczynki. Z relacji rodziców wynikało, że wracali z Bieszczad i w okolicach miejscowości Lipina (gm. Oleszyce) zatrzymali się na parkingu, a ich 13-letnia córka weszła do lasu. Po kilku minutach jej nieobecności, zaniepokojony ojciec poszedł w jej kierunku i zaczął ją wołać. Dziewczynka jednak nie odpowiadała i nigdzie jej nie było.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając las przy parkingu. Na miejscu pracował też policyjny pies służbowy. Po około dwóch godzinach dziewczynkę, wychodzącą z lasu, zauważyli mieszkańcy Starego Sioła. 13-latka została przebadana przez załogę karetki pogotowia, była bardzo przestraszona, ale nic się jej nie stało. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziców.

Okazało się, że oddalając się od parkingu, straciła orientację w terenie. Przestraszona, zaczęła iść przez las, niestety w zupełnie innym kierunku. Szukając drogi powrotnej, przeszła około 5 km.

Policja przestrzega przed pozostawianiem dzieci bez opieki, w lesie bardzo łatwo stracić orientację. Bądźmy czujni i miejmy swoje dzieci w zasięgu wzroku, nawet w sytuacjach, które pozornie nie stanowią zagrożenia.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 186 567 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here