Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

Tworzą „Szlak Historycznych Receptur” na Podkarpaciu

 · 17 czerwca 2017 o 10:32 · czas czytania: 1 minute

Jeśli wytwarzasz unikalne nalewki smakowe lub miody pitne, jesteś producentem piw, win albo innych tradycyjnych trunków i poszukujesz okazji do szerokiej, nieodpłatnej promocji swojej działalności, zgłoś się do Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Fot. kresowaosada.pl.

PROT od maja br. realizuje projekt, w ramach którego powstanie „Szlak Historycznych Receptur” przebiegający przez województwo podkarpackie i północną Słowację, który połączy miejsca związane z rzemieślniczym wytwarzaniem produktów regionalnych takich jak: piwa, wina, naturalne nalewki, miody pitne oraz przekąski i potrawy tradycyjne. Celem projektu jest promocja produktów, które powstają z naturalnych składników na bazie klasycznych receptur dzięki pasji ludzi zaangażowanych w ich wytwarzanie. Działania PROT skupią się też na promocji podkarpackiej oferty turystycznej zgodnej z filozofią slow travel skupionej wokół produktów regionalnych.

Dzięki stworzeniu i promocji Szlaku wybrane miejscowości i producenci staną się bardziej rozpoznawalni przez odbiorców. Na atrakcyjności zyska też oferta turystyczna województwa. Działania w ramach realizowanego projektu obejmą m.in.: stworzenie oferty komercyjnej Szlaku, warsztaty i konferencję dla uczestników projektu, uruchomienie strony internetowej Szlaku oraz dedykowanej aplikacji, jak również wydanie materiałów papierowych takich jak przewodnik, folder oraz mapa.

Projekt prowadzi Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerem Słowackim: Karpatský Euroregión Slovensko-Sever. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi obiektami i osobami, które chciałyby znaleźć się na Szlaku.

Projekt „Szlak Historycznych Receptur” otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Przygotowują się do Narolskiej Majówki i Międzynarodowego Turnieju Smaków Regionalnych Nalewek
Najlepsze nalewki po raz kolejny w Narolu
Tradycyjnie i bez konserwantów – tak robią wędliny „Załuscy”

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy