cieszanów rock festiwal - od 17 do 20 sierpnia! Therion, Pidżama Porno, happysad, bednarek i wiele innych!

Tworzą „Szlak Historycznych Receptur” na Podkarpaciu

 · 17 czerwca 2017 o 10:32 · czas czytania: 1 minute

Jeśli wytwarzasz unikalne nalewki smakowe lub miody pitne, jesteś producentem piw, win albo innych tradycyjnych trunków i poszukujesz okazji do szerokiej, nieodpłatnej promocji swojej działalności, zgłoś się do Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Fot. kresowaosada.pl.

PROT od maja br. realizuje projekt, w ramach którego powstanie „Szlak Historycznych Receptur” przebiegający przez województwo podkarpackie i północną Słowację, który połączy miejsca związane z rzemieślniczym wytwarzaniem produktów regionalnych takich jak: piwa, wina, naturalne nalewki, miody pitne oraz przekąski i potrawy tradycyjne. Celem projektu jest promocja produktów, które powstają z naturalnych składników na bazie klasycznych receptur dzięki pasji ludzi zaangażowanych w ich wytwarzanie. Działania PROT skupią się też na promocji podkarpackiej oferty turystycznej zgodnej z filozofią slow travel skupionej wokół produktów regionalnych.

Dzięki stworzeniu i promocji Szlaku wybrane miejscowości i producenci staną się bardziej rozpoznawalni przez odbiorców. Na atrakcyjności zyska też oferta turystyczna województwa. Działania w ramach realizowanego projektu obejmą m.in.: stworzenie oferty komercyjnej Szlaku, warsztaty i konferencję dla uczestników projektu, uruchomienie strony internetowej Szlaku oraz dedykowanej aplikacji, jak również wydanie materiałów papierowych takich jak przewodnik, folder oraz mapa.

Projekt prowadzi Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerem Słowackim: Karpatský Euroregión Slovensko-Sever. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi obiektami i osobami, które chciałyby znaleźć się na Szlaku.

Projekt „Szlak Historycznych Receptur” otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Przygotowują się do Narolskiej Majówki i Międzynarodowego Turnieju Smaków Regionalnych Nalewek
Najlepsze nalewki po raz kolejny w Narolu
Tradycyjnie i bez konserwantów – tak robią wędliny „Załuscy”

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Kto był pierwszy?

Mistrzowie parkowania: Mistrzów dwóch

Mistrzowie parkowania: Blokada na chodniku

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: W Gorajcu powstała niezwykła galeria

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

„Lato w regionach” TVP 3 Rzeszów na ziemi lubaczowskiej – relacje

fotorelacje

Święto Pieroga w Horyńcu-Zdroju – zobacz zdjęcia

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze – zobacz zdjęcia

Lubaczów: Nowa siedziba Banku Spółdzielczego już otwarta

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

Wystartował Teatralny Zdrój [FOTORELACJA]

Budowa kopalni siarki Basznia II oficjalnie ruszyła [ZDJĘCIA, FILM]