TVP Rzeszów: Udany turniej „Zdrój Cup”

5

13 drużyn z Polski i Ukrainy uczestniczyło w turnieju piłkarskim „Zdrój Cup”. Walczyły o Puchar Marszałka Sejmu RP i Pucharu Ministra Sportu.

Fot. Jan Artymowicz.

W rozgrywkach Zdrój CUP wzięli udział zawodnicy w wieku od 13 do 18 lat reprezentujący amatorskie kluby z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego, ale też Ukrainy. Miedzy innymi z Horyńca, Baszni, Tomaszowa Lubelskiego ukraińskiego Łucka.

Organizację turnieju dofinansowało Ministerstwo Sportu z przekonaniem, że to bardzo dobra inwestycja. Rozgrywki trwały od 9.00 do 17.00. A ich organizatorem podobnie jak całego towarzyszącemu turniejowi pikniku było Stowarzyszenia Rota.

Relacja TVP Rzeszów.

elubaczow.com, TVP Rzeszów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 186 587 razy.

5 KOMENTARZE

  1. Dobrze Redakcja napisała. Nie ma czegoś takiego jak Marszałek Rzeczpospolitej Polskiej, jest Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, jest też Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, jest też stopień wojskowy, który się nazywa Marszałek Polski, a którego nikt obecnie żyjący nie posiada.

  2. Może organizatorzy sobie skrócili nazwę, może to zwyczajna pomyłka, a może uważają, że Marszałek Rzeczpospolitej Polskiej to to samo co Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Nie wiem, niech im będzie, skoro większości ludzi to nie przeszkadza. Ale ma być Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, może mało kto zwrócił uwagę, ale na plakatach tak było w części gdzie drobnym drukiem byli wymienieni patroni i ich logotypy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here