Lubaczów: Rusza XIX Ogólnopolski Festiwal Słowa

0

Już po raz dziewiętnasty Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie organizuje Ogólnopolski Festiwal Słowa. Tegoroczna edycja rozpocznie się w czwartek (15.06) i potrwa do soboty.

Fot. MDK w Lubaczowie, arch.

W ramach, mającego już swoją renomę Festiwalu, odbędą się się trzy konkursy – XXVII Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, którego repertuar obejmuje jeden utwór pisany wierszem oraz jeden utwór pisany prozą z twórczości polskich emigrantów lub dwa utwory poetyckie w przypadku poezji śpiewanej, XXIII Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety, którego tegoroczną bohaterką będzie Mirosława Szychowiak i jej córka  – poetka Julia Szychowiak oraz XVI Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”, dający najmłodszym sporą swobodę w doborze repertuaru i sposobie prezentacji.

Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w każdym z trzech turniejów. Uczestnicy wszystkich przeglądów będą ubiegać się o Nagrodę Publiczności i Grand Prix Festiwalu Słowa. Jury przyzna także Nagrodę Instruktorską.

W ramach festiwalu odbywać się będą imprezy towarzyszące – spotkanie z poetką, koncert „Osiecka po męsku” oraz nocne czytanie poezji. Szczegóły na plakatach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here